הדרכת מיינדפולנס ומדיטציה

אני מתרגלת יותר מ-15 מדיטציה בצורה קבועה ונהנית מכל ההטבות הנלוות מכך. את הדרך הרוחנית שלי התחלתי בקריאת ספריו הרבים של ״אושו״, גורו גדול מהודו שלימד מדיטציה בתנועה ודרכים נוספות וייחודיות לתרגול המדיטציה שלא בהכרח מצריכים ישיבה מסורתית בתנוחת הלוטוס. משם המשכתי ללמוד עוד שיטות רבות והעמקתי את הידע והבנה שלי באמצעות לימוד עמוקה ואינטנסיבי של הפילוסופיה הבודהיסטית. על הבודהיזם למדתי בהודו אצל נזירים טיבטיים (מרכז טושיטה) ובלימודי תואר ראשון בפילוסופיה הודית עם התמקדות בבודהיזם.

היום אני מעבירה את הידע שלי הלאה באמצעות שיעורים פרטיים וסדנאות קבוצתיות ומלמדת מגוון שיטות לתרגול מדיטציה כולל mindfullness, מדיטציה טרנסדנטלית, תרגילי נשימות (Ananda Yoga), נוכחות ברגע על פי אקהרט טולי (Eckhart Tolle) ועוד. אני למעשה מתאימה את סוג המדיטציה לבן אדם המגיע אליי ללמוד וכך בונה לו את התכנית שתשרת אותו ברמה הכי גבוהה שיש, מבלי לכפות עליו תרגול שהוא מרגיש איתו פחות בנוח.

מה זה מדיטציה?

מדיטציה הינו מצב של מודעות גבוהה אשר מושגת באמצעות השקטת המחשבות והתרכזות נכונה בעולם ה-mind. זהו מסע אל גרעין המהות שלך. מדובר בתהליך טבעי בו אנחנו לומדים לשנות את ההרגלים שלנו, את ההתניות השליליות שהנחילו בנו מגיל אפס שמונעים מאיתנו לחוות את החיים בצורה מודעת ונוכחת. כל מה שמדיטציה עושה זה להשקיט את עולם המחשבות הטורדניות שמנהל את החיים שלנו מרחוק, כמו רעש סטטי של רדיו שמונע מאיתנו לשמוע את ה״תכנות״ הטבעי שלנו. במצבים עמוקים יותר של מדיטציה אנחנו גם יכולים לקלף את שכבות המתח וההיקשרויות השונות שמונעות מאיתנו להיות יותר מודעים.

מדיטציה, כמו כל דבר בחיים, מבוסס על ניסיון, תרגול וניסוי ותהיה. בודהה אמר לשמוע את מה שיש לו לומר ולפקפק בהכל. רק אם אחרי הפקפוק עדיין נותרת מאמין, רק אז תאמץ את תורתו כך שכדי לדעת אם המדיטציה יכולה להטיב לך בחיים, עליך קודם כל לנסות. המדיטציה נותנת לנו הזדמנות ללמוד על האני האמיתי שלנו, הטבע האמיתי שלנו. מאחר ואנחנו לא יכולים להתבונן במודעות שלנו מבחוץ, אנחנו צריכים ללמוד את הדרך שבה המודעות שלנו יכולה להתבונן בעצמה, והתבוננות פנימית היא אכן ההגדרה הטובה ביותר למדיטציה.

מדיטציה מתחילה כשהמחשבות מפסיקות כדי להתקדם בתהליך עלינו לשים את ההרגל המנטלי של כל הזמן לחפש פתרונות לבעיה, לדאוג לתוכנית, תגובה ושיפוט. כשאנחנו עושים מדיטציה, עלינו לשחרר מהעבר ומהעתיד. מדיטציה היא לא פעולה פאסיבית ודווקא מצריכה אנרגיה ומחויבות ברמה גבוהה מאוד. במדיטציה, המאמץ שלנו צריך להיות מופנה כלפי הדבר ההפוך ממה שאנחנו בדרך כלל מפנים את המאמץ שלנו. המאמץ צריך להיות בלהירגע כמה שיותר, בראש ובגוף. עלינו לשחרר את כל המתחים אשר הצטברו אצלנו בגוף ובראש. מדיטציה קודם כל מצריכה קשב. המדיטציה יכולה להביא אותנו לקשר מחודש עם המצב המודע שלנו, מודעות גבוהה, אינטואיציה מחודד.

Facetune (54) (1)
צולם על ידי איציק טליאס

שיעורים פרטיים

השיעורים הפרטיים מתקיימים אצלי בבית בתל אביב, אחד על אחד (או אחת על אחת) ונמשכים כשעה עד שעה וחצי. ניתן לעשות גם שיעורים מרחוק מכל מקום בארץ ובעולם בדרך הסקייפ בעלות מוזלת. במהלך כל שיעור, אני מעבירה את הקווים הבסיסיים ללימוד ולתרגול מדיטציה ויחד אנחנו עובדים על :

  • התמודדות עם מחשבות הטורדניות
  • דרכים להתבונן בהתניות השליליות הקיימות בחיים שלנו ולשנות אותן,
  • כלים לבנות התניות חיוביות חדשות,
  • דרכים להסתכל על העולם דרך ה״יש״ במקום דרך ה״אין״
  • אמצעים להגיע לאהבה עצימת אמיתית ועוד.

בלימוד המדיטציה תיחשפו למגוון מאוד גדול של כלים, שיטות וטריקים לתרגול מדיטציה בעולם המהיר והמודרני של היום. בעזרת המפגשים האישיים תוכלו למצוא את הדרך הטובה ביותר עבורכם לתרגל מדיטציה בצורה קבועה מידי ום, מבלי לחוש נטל או מעמסה. ליהפך, תלמדו לתרגל את המדיטציה הטובה ביותר עבורכם שתתאים בצורה מדויקת לסגנון החיים שלכם. כל התרגולים ותרגילים נועדו לעשייה כחלק מהחיים העמוסים שלכם ולא בנפרד.

צד נוסף וחשוב לא פחות לתרגול המדיטטיבי הוא התהליך שנעבור יחד אל אהבה עצימת ובסופו ששל דבר, אל האושר האמיתי והטור שלכל אחד ואחת מאיתנו מגיע לחוות בחיים האלה, ולא כתוצאה של אירועים חיצוניים לנו אלא כתוצאה מתהליך פנימי עמוק ואמיתי שמשנה את המהות שלנו ברמת ה-DNA. התרגול יכול לעזור במיוחד לאנשים הסובלים מדיכאון מתמשך, חרדות, לחצים ביום יום, רווקות ממושכת ולא רצויה, נשים (וגברים) שרוצות ליהנות יותר מסקס ואנשים שפשוט לא אוהבים את עצמם אבל ממש רוצים ללמוד איך.

shutterstock_581648917

נענה בשיעורים הפרטיים על השאלות הבאות:

  • מי אני? למה אני כאן? מה אני רוצה?
  • איך אני יכולה לשחרר את עצמי מהתניות והתנהגויות שליליות?
  • איך אני יכולה לאהוב את עצמי מבלי להיות מושפעת מהסובבים אותי?
  • איך אני יכולה להישאר נוכחת כמה שיותר בחיים שלי
  • איך אני יכולה לייצר את החיים שאני רוצה לחיות?

למעשה, באמצעות תרגול המדיטציה אנחנו נעבור תהליך שינוי קיצוני של התודעה ושינוי הפרספקטיבה שלנו על עצמינו, החיים שלנו ועל העולם בכלל. לא רק נפתח את המודעות ונעבוד לקראת איזון נפשי ורוחני אלא נשנה את הדרך בה אנחנו מסתכלים על העולם אל הערות והאושר האמיתי שיש בתוך כל אחד ואחת מאיתנו כבר עכשיו.

השיעורים מתקיימים פנים מול פנים בתל אביב או דרך שיחות סקייפ אונליין בכל מכל בארץ ובעולם.

סדנאות קבוצתיות

סדנאות מדיטציה קבוצתיות בהנחייתי ייפתחו בהמשך.

אשמח לתת פרטים נוספים אודות השיעורים הפרטיים בטלפון או במייל! 

מוזמנת גם להתקשר אליי לקבלת מידע נוסף 0546907747