איך מתמודדים עם חוסר ביטחון תהומי

רוב האנשים בטוחים שיש לי המון ביטחון עצמי. וזה הגיוני, אני מצליחה, מדברת בטון תקיף ומלביטחון, מעלה תמונות עירום שלי לרשת, לא מתביישת להגיד כל מה שיש לי לומר, מבלי להתנצל על כך ובכל מקום אפשרי. כל הדברים האלה באמת מעידים על ביטחון עצמי והם גם באמת נכונים לגביי. אבל זה לא נוגד את העובדה ששנים, אני מסתובבת עם בור ענק בלב שנוצר מחוסר אמונה וביטחון עצמי תהומיים.

 

ביטחון עצמי זה משהו יחסית נדיר ואני מודה שאני רוב הזמן אולי נראית מלאת ביטחון , אבל זה רק בכאילו. שנים הסתובבתי עם פנים של מליון דולר אבל לב שחור מלא בספק עצמי, שמת לאט לאט מבפנים. לא חשבתי שאני באמת טובה בשום דבר, וגם כשהיו לי הצלחות קטנות, טענתי שאלו היו פוקסים, בטעות, במקרה. אני אלופה בלהתסכל על ההצלחות של אחרים, להשוות אותם אליי ולהוכיח לעצמי שוב שאני לא באמת טובה כמוהם.

%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%90%d7%95%d7%a8%d7%99%d7%90%d7%9c
צילם רון אוריאל

לא חשוב כמה החמיאו לי או אמרו לי שאוהבים לקרוא אותי, עדיין המשכתי להסתובב עם התחושה שאני לא באמת טובה, שאני רק עושה בכאילו ושיום אחד כולם יעלו עליי ויגלו איזו שקרנית אני. חוסר הביטחון שלי גם הגיע לחדר המיטות. פגשתי מישהו שהרגשתי שאני יכולה לאהוב, אבל הייתי כל כך חסרת ביטחון שהברחתי אותו. זה בא לידי ביטוי בהתנהגות היסטרית ולא שפויה כלפי אותו הבחור. יש שיקראו לזה אובססיה.

הייתי כל כך צריכה את האישור שלו שהוא באמת מעוניין בי ורוצה להיות איתי, שהתנהגתי בצורה אובססיבית. חיפשתי כל הזמן אישור לאהבה שלו. מרוב שלא הייתי בטוחה בעצמי, לא הצלחתי להאמין שהוא באמת מרגיש משהו אליי. איבדתי את זה, בגלל חוסר הביטחון שלי, והבנתי שאם אני לא אשתלט על הדבר הזה, זה עלול לפגוע בכל מה שחשוב לי בחיים, סתם. וכל זה, רק כי אני לא מצליחה להאמין בעצמי.

sali-petel-2
צילם סאלי פטל

אותו הבחור ״אילץ״ אותי לאחרונה להתמודד עם חוסר היבטחון העצמי שלי. אתם מבינים, הוא כל פעם חזר, למרות ההתנהגות שלי. לא יכלתי להמשיך עם אותה התנהגות. זה גרם לי להבין שיש פה משהו מעבר, זה נתן לי סיבה לעבוד על הביטחון העצמי שלי ולהרים אותו, למקום בו מגיע לו להיות, כי אחרת ידעתי שאני לעולם לא אצליח לקבל את אהבתו. הבנתי, שרק אני יכולה להרים לעצמי את הביטחון העצמי, לא אחרים, ושהצעד הראשון בכיוון הוא להפסיק להטיל בעצמי כל הזמן ספק.

להפסיק להשוות את עצמי לאחרים. להפסיק לעשות דברים רק כדי שיאהבו, רק כדי לקבל מהם אישור. ומה זה חוסר ביטחון ופקפוק עצמי אם לא הניסיון הנואש לקבל את אישורה של הסביבה. אם אחרים יגידו לי שאני טובה, אני כנראה טובה. אבל לא! זה לא נכון! אני חייבת להאמין בזה בעצמי. ולא בגלל משהו שמישהו אמר לי, אלא בגלל שאני מאמינה בזה, באמת.

ובתכלס, אם להיות כנה, אין לי באמת סיבה לפקפק בעצמי.

love

ביטחון עצמי הוא דבר מסובך, ולא לכולנו קל להשיג אותו. לפעמים, זה נראה כאילו יש לי המון ביטחון עצמי, אבל זו רק הצגה. מבפנים, רק לאחרונה התחלתי להאמין בעצמי, לאהוב את עצמי באמת. אני יודעת היום שאני לא צריכה להרשים אף אחד או לחפש את אישורו של אדם, חוץ מאת שלי. שברגע שאני אאמין בעצמי מספיק, ואחדוף את עצמי בכיוון הנכון, אני יכולה לעשות דברים גדולים, אני רק צריכה להאמין בעצמי מספיק.

ומי יודע, אולי ברגע שאני אאמין בעצמי ובאמת יהיה לי ביטחון בעצמי, גם אוכל לקבל את אהבתו של האחר, של זה שתמיד חוזר, במקום כל הזמן להטיל ספק ביכולות שלי לאהוב ובזכות שלי להיות נאהבת.

תגובה אחת בנושא “איך מתמודדים עם חוסר ביטחון תהומי”

השאר תגובה