יוצאת מארון הרוחניות

כן, אני יוצאת מהארון, אבל לא בדיוק כמו שחשבתם. אני רוצה לצאת מארון הרוחניות. תמיד היה לי קשה להודות בזה שאני אדם רוחני. אנחנו הרי חיים בעולם בו אנשים מאמינים באלוהים או לא מאמינים באלוהים, ואני אף פעם לא מצאתי את המקום שלי בין שתי אלה. אז קראתי לעצמי אתאיסטית. בגיל 16 התחלתי לחקור את משמעות החיים, כי משהו הרגיש לי חסר. לא חיפשתי את התשובות שלי בדתות המאורגנות, לא כי סתם אנטי, אלא כי הייתי ילדיה עקשנית שתמיד שאלה ״למה״ וביהדות, הרבה פעמים לא היו לאנשים תשובות מספקות לתת לי. הייתי מרדנית, גם באמונה.

why-not
oliverandlillys.tumblr.com

למזלי, גיליתי שיש תאוריות ופילוסופיות שאפשר לנסות למצא בהן תשובות, וזה מה שעשיתי יצאתי לחקר משמעות החיים. נקודת הציון הראשונה הייתה כשדוד שלי הביא לי את ״ספר הלא כלום״ של אושו. ככה גיליתי את המדיטציה. למדתי שכדי להיות מאושרים, עלינו לחיות ככמה שיותר ברגע. אבל מה זאת אומרת ״ברגע״? אני גם ככה כל הזמן ברגע כי אני כאן, לא?

נקודת הציון הבאה שלי הייתה בהודו כשעשיתי קורס 10 ימים בשתיקה מלאהב-tushita. הרבה מכם וודאי מכירים את הקורס הזה כי ישראלים דיי השתלטו עליו. למדנו שם על הבודהיזם ועשינו המווווווון מדיטציה. ידעתם שכשעושים מדיטציה ולומדים באותו הזמן, החומר נכנס טוב יותר, וגם נשאר? אני יודעת שזה נשמע ניו אייג'י כזה, אבל מדיטציה, זו לא מילה גסה. להיפך, היא הפתרון להרבה מהבעיות שלנו ואני נעזרתי בה רבות, כדי להתמודד עם החיים. מדיטציה זה לא לשבת עם רגליים מקופלות, לשיר הוםםםםםםםם ולהיות הודים. ממש לא, מדיטציה זה כולה להיות נוכח ברגע, אבל באמת נוכח, בכל תא בגוף שלך.

india

אני יודעת שמדיטציה מלחיצה את רוב האנשים כי הם בטוחים שמרוב שיש להם כל כך הרב מחשבות בראש, הם לא באמת יצליחו להפסיק אותן. יותר מזה, הרבה אנשים שמנסים לעשות מדיטציה שופטים את עצמם על זה שהם חושבים יותר מידי ולא מנסים יותר בטענה ש״יש לי יותר מידי מחשבות ואני לא מצליח להפסיק אותן. מדיטציה זה לא בשבילי.״ אז בואו אני אספר לכם סוד, גם לגורואים הכי גדולים בעולם צצות מידי פעם מחשבות בזמן המדיטציה. זה טבעי, זה רגיל וזה קורה לכולנו. מי שרוצה לשמוע על זה עוד מוזמן לדבר איתי בכיף.

הדרך הרוחנית שלי לא הגיעה לסיומה עם גילוי המדיטציה, להיפך, אני כל יום לומדת מחדש כמה אני לא יודעת כלום על העולם הזה אבל אני חוקרת ולומדת וכל יום גם יודעת קצת יותר. בעזרת העבודה העצמית הזו הגעתי לאחרונה למסקנה הבלתי נמעת אני יודעת שיש משהו שהוא מעבר לכולנו. אני לא יודעת מה בדיוק אבל אני שואלת שאלות, ואני חושבת שזה החלק הכי חשוב בכל התהליך הזה. אז הנה, יצאתי מהארון, אני בן אדם רוחני ואני גאה בזה. הרוחניות שלי אולי קצת שונה משלכם, ומערבת בה את כל האספקטים של החיים, כולל מדיטציה ומיניות, אבל היא שלי ואני מספרת עליה לכל מי שרק רוצה לשמוע.

meditation
Mind Globe

תגובה אחת בנושא “יוצאת מארון הרוחניות”

השאר תגובה