מה זה אומר להיות אישה ״אמיתית״??

כשהייתי קטנה הייתי טום בוי. אימא שלי אף פעם לא ממש לימדה אותי להיות בת. מגיל 11 בערך, הפסיקו להשקיעבי ולטפח אותי כילדה, ועם הזמן הפכתי לטום בוי אמתית. היה לי יותר נוח להסתובב ולרוץ ברחובות עם סניקרס וג'ינס וגם ככה לא הלכתי עם שום דבר חוץ מג'ינס כי התביישתי נורא ברגליים הרזות שלי, אז זה הסתדר. חוץ מזה, הבנות תמיד נראו לי נורא שטחיות ומטופשות ופשוט היה יותר כיף בגיל צעיר להיות בן.

היה לי הרבה יותר נוח ככה וגם שמתי גם לב שלבנים, היה קל יותר לקבל אותי כשהתלבשתי כמוהם, הם לא התיחסו אליי כמו בת. ראיתי שבסדרות הטלויזיה והסרטים, הבנות המגניבות תמיד היו טומ בויז כאלה. גם יכלתי לשחק עם הבנים וגם הייתי מגניבה? מה עוד ילדה צעירה צריכה! בדיעבד, זה עזר לי להבין שאני יכולה לעשות מה שבא לי בחיים, גם אם זה לא בדיוק כמו שהבנות האחרות עושות, ועדיין להינות מהחיים. ככה, עם השנים בניתי לעצמי דימוי חיצוני משלי על פי חוקים שאני קבעתי. בדרך כלל הסביבה פחות קיבלה את זה, אבל לי זה לא באמת שינה.

shutterstock_457024870

כשהחלטתי שאולי כן קצת בא לי להיות קצת בת, בעיקר כי רציתי למשוך אליי גברים, לקח לי שנים להסתדר עם הסטנדרטים הנשיים של החברה המערבית בה אנחנו חיים. הייתי צריכה ללמוד לעשות המון דברים בשביל להפוך ל״אישה אמתית״. קודם כל הייתי צריכה ללמוד להתאפר, לסדר את השיער במשהו שהוא לא קוקו, לסדר ציפורניים בידיים, ברגליים, ללבוש שמלות ועקבים ולהוריד שיערות מכל מיניי מקומות הזויים בגוף עם שעווה, כולל איזור הדגדגן!!!!!! כל כך הרבה התעסקויות רק כדי להיראות כמו ״אישה אמתית״, זה היה נורא!

ובשביל מה? היה לי הרבה יותר נוח בג'ינס וסניקרס!!!! בשביל מה להוציא את כל הזמן והכסף על כל הטקסים המפגרים האלה, רק בשביל למשוך גברים שגם ככה לא שמים לב לדברים האלה?!?!!?! כמה כסף חברות האיפור והיופי עושות על בנות מסכנות שחושבות שרק אם הן יתאפרו יותר, ילבשו בגדים יפים יותר או יהיו קצת רזות יותר, ישימו לב אליהן. בנות שבטוחות שבלי הדברים האלה הן פחות יפות, פחות מושכות, פחות אטרקטיביות, למרות שבפועל, דווקא בלי הדברים האלה, הן הכי יפות בעולם.

img_0100

ראיתי אתמול בפייסבוק וידאו לייב עם יונית זיידנברג. היא בחורה, טרנסית, שעוסקת המון באיפור. מלראות אותה מדברת כמה שניות, אין לי ספק שהבחורה הזו נולדה נקבה, בגוף של זכר. הנשיות קורנת ממנה מכל עבר וכל מה שאני רואה כשאני מסתכלת עליה זו אישה מהממת. אני מניחה שהיא עוסקת באיפור כי בזכותו, היא יכולה באמת להפוך את הגוף הגברי שלה ל״אישה אמיתית״, לפחות מבחוץ. וכשהיא מתאפרת היא באמת נראית כמו שאישה אמורה כביכול להיראות. אבל בעיני, גם כשהיא לא מאופרת בכלל, היא נראית כמו אישה אמיתית, כי היא פשוט כזו.

זה העציב אותי נורא לחשוב כמה אנחנו, הנשים של היום, עוסקות בחיצוניות שלנו, רק כדי להיראות כמו ״אישה אמיתית״ מבחוץ, עד כדי כך ששכחנו שיותר חשוב לייפות קודם כל את הבפנים. כל ההתעסקות הזו בחיצוניות ובשאיפה להיות ״אישה אמיתית״ ויפה היא מדכאת, כי שכחנו מה זה באמת אומר להיות אישה, ולא, זה לא קשור לכמות האיפור שאנחנו שמות על הפנים.

picture

כשראיתי את יונית על המסך, הבנתי שהנשיות שלנו, לא נמדדת על פי הקרטריונים השטחיים והמטופשים האלה. היא נמדדת על פי הפנימיות שלנו, על פי איך שאנחנו מרגישות עם עצמינו וכמה אנחנו באמת מחוברות לאני הפנימי שלנו, ואוהבות אותו יותר מאשר את החיצוני. אין אישה יפה יותר מאישה שאוהבת את עצמה ומה שבאמת חשוב זה שתאהבי את עצמך מבפנים.

הבעיה היא, שאף חברה לא מרוויחה כסף מזה שבנות יאהבו את עצמן, ולכן, רוב הבנות היום, לא וזה עושה לי בעיקר עצוב. הייתי רוצה לחיות בעולם בו יונית יכולה להסתובב בלי איפור, פאה או בגדים מסוימים, ועדיין להיקרא אישה.

השאר תגובה