איך חזרתי לחיים מהמוות המטאפורי של חיי?

חייתי במשך 32 שנה בתחושה שאני כישלון, ששום דבר טוב לא ייצא ממני ושפשוט נולדתי לעולם הזה חסרת מזל לחלוטין. מחשבות שליליות תפסו בערך 80% מההתעסקות היומית שלי והייתה תקופה יחסית ארוכה שלא ראיתי את הסוף. המחשבות השליליות היו על עצמי, על מה אני שווה או יותר נכון לא שווה, על זה שלא מגיע לי אהבה או דברים טובים בחיים, על זה שאף פעם לא הצלחתי לממש את הפוטנציאל האמתי שלי בגלל הילדות חסרת האהבה שחוויתי ועוד ועוד ועוד….

המחשבות השליליות השפיעו על תחומי החיים שלי וגרמו לי לעוד יותר סבל ממה שכבר גם ככה חוויתי. אבל תמיד חשבתי שאלו הן פשוט המחשבות שלי ושהן חלק ממני כתוצאה מכל מה שקרה לי בחיים עד עכשיו. השתמשתי בזה כדי לקבל רחמים מאחרים, ניצלתי את זה כדי להצדיק את זה שאני לא עושה את מה שאני רוצה או לא מתנהגת כמו הבן אדם שתמיד ידעתי שיכלתי להיות.

צולם על ידי איציק טליאס

המחשבות השליליות השתלטו לי על החיים והיו כביכול חלק ממני. יותר מזה, אני זו ששמרתי אותן כחלק מהתודעה , כחלק ממני כי זה היה קל יותר מאשר לעשות את העבודה והתמודד עם כל פצעי הילדות שסחבתי איתי במשך השנים. קל יותר הרי להרים ידיים, להגיד ״ככה זה״ ולוותר. קל יותר לשנוא מאשר לאהוב, להיות בחושך מאשר באור, להתעלם מאשר לעזור, לפרגן מאשר לזלזל וכולנו מעדיפים את הקל על הקשה, כולנו מעדיפים לא לעשות דבר מאשר קצת להתאמץ.

כמישהי שחוקרת את עולם התודעה מאז שאני זוכרת את עצמי בערך, הגעתי לאחרונה לדרך ללא מוצא. ידעתי שאם אני לא ארפא את עצמי מכל המחשבות והרגשות השליליים שחוסמים אותי מלהתקדם בחיים, אני אמצא את עצמי בעוד עשר שנים בדיוק באותו המקום בו אני נמצאת היום, אבל מצד שני גם הבנתי שכדי להתקדם באמת ולהגיע לאושר שאני יודעת שמגיע לי, אני צריכה עזרה, הכוונה, דחיפה בכיוון הנכון.

אף פעם לא הלכתי לטיפול פסיכולוגי כי תמיד הרגשתי שהם מדברים בשפה אחרת ממני, וגם טיפול תרופתי לא דיבר אליי מעולם כי אני יודעת ששינוי אמתי וריפוי אמתי בא רק מבפנים, לא מעזרים חיצוניים כמו כדורים.  אבל ידעתי שאני כן צריכה לקבל עזרה מבחוץ כדי להפסיק את שצף המחשבות השליליות שכבר השתלטו לי על החיים וגרמו למחשבות אובססיביות, ייאוש והמון דיכאון. מי שגם בעל נטיות דכאוניות יודע כמה זה מעגל אפל שקשה לצאת ממנו לבד, בעיקר כי הכל נראה חסר משמעות ובלתי אפשרי, גם היציאה מהדיכאון.

והנה, כמה ימים אחרי שחשבתי לעצמי שאני צריכה מורה כדי לצאת מהברוך הזה שהוא החיים שלי, ישבתי את אמנדה, מכרה וותיקה של אבא שלי, במסיבת יום ההולדת של אבי. זרקתי לה משפט מאוד קטן על המצב שלי והיא מיד הזמינה אותי לבוא אליה לקורס שבדיוק נפתח אצלה. לא ידעתי על מה הקורס או אפילו מה אמנדה עושה בדיוק אבל ידעתי שביקשתי עזרה ושהנה היא הגיעה.

צולם על יד מריה ברודקין אמסלם

אני לא אספר לכם בדיוק מה עשינו שם כי אני חושבת שחשוב שכל אחד יחווה את זה בעצמו אבל אני כן יכולה לספר לכם שמעולם לא הרגשתי כל כך טוב עם עצמי. אני נוכחת יותר ויותר, עושה מדיטציה פעמיים ביום, אני ריפאתי המון מחשבות שליליות שחשבתי על עצמי, סלחתי להמון דמויות בחיים שלי שהאשמתי על גורלי המר, הבנתי מה אני רוצה לעשות בחיים וגילית את הדרך לעשות את זה.

אני חווה כיום אהבה, חמלה, אמפתיה, אושר ועושר שמעולם לא חוויתי וכל זה רק בגלל ששחררתי את כל ההתניות השליליות שהגדירו כביכול את מי שאני ומה אני עושה פה בעולם. אין ספק שכל אחד ואחת מאיתנו נמצאים במקום אחר מבחינת התודעה והחיבור לקיום ולאהבה אבל אני כן מאמינה שלכולנו יש את היכולת להתפתח, לאהוב את עצמינו ולעוף על החיים שלנו כמו שתמיד חלמנו.

אני מתכוונת בעתיד הקרוב לספר את הדרך והסיפור שלי בספר, כי אני מאמינה שהרבה אנשי יוכלו ללמוד מכל החוויות ומהדרך שאני בעצמי עברתי מגיל 4 בערך כשהבנתי שאני יצור תבוני ומודע אבל לכם, אם אתם מרגישים שמה שכתבתי פה מדבר אליכם ואתם רוצים לשמוע עוד, אני ממליצה לכם להתעניין, לדבר איתי ולראות אם גם לכם מתאים לצאת לדרך לכיוון ההארה הרוחנית, אישית ומציאותית שלכם, כי החיים יכולים להיות כל כך הרבה יותר ממה שהם כרגע .

מגיע לכם להיות מאושרים, מגיע לכם להגשים את כל החלומות שלכם ולממש את הפוטנציאל האמתי שאתם סוחבים כבר כל חיים. מגיע לכם לחוות אהבה טהורה ולדעת מהו אושר אמתי ועכשיו, זה גם בהישג ידכם. איך תיקחו את זה מפה זה כבר בידיים שלכם, כמו כל דבר בחיים!

השאר תגובה