מבחינת החוק, מה זה בעצם הטרדה מינית?

בפרק 7 של מאה וסקס היה לי את הכבוד לארח באולפן את עורכת הדין אתי חסיד כדי לדבר איתה על נושא שמאוד חם כיום בתקשורת ובכלל בישראל והוא כמובן נושא הטרדות המיניות. בין אם זה במקום העבודה או הבילוי, יש לנו זכויות כבני אדם לשמור על הגוף שלנו ולזכויות הללו מתלוות חוקים והלכות שפשוט אי אפשר להתווכח איתם. אבל, כל עוד לא נדע מהן הזכויות האמיתיות שלנו לא באמת נוכל להגן על עצמינו כמו שצריך ולכן השיחה הזו כל כך חשובה בעיניי לכל כך הרבה נשים, אם לא לכולן!

וכמו שהבטחתי בתוכנית, יש פה פירוט של כל הדברים שדיברנו עליהם עם עצות וטיפים מה לעשות במקרה וחוויתן בעצמכן הטרדה כזו או אחרת. אני מאוד מקווה שתהנו מהתוכנית ותלמדו ממנה וכמובן שאם הרגשתם שלמדתם דברים חשובים, שגם תשתפו אותה 🙂

סיכום השיחה שקיימנו עם עורכת הדין אתי חסיד העוסקת בייצוג תובעים ונתבעים בהטרדה מינית

מהן ההתנהגויות הנחשבות על פי החוק כהטרדה מינית

ראשית חשוב לדעת שהחוק  למניעת הטרדה מינית הרחיב את הגדרת ההטרדה המינית. להטרדה מינית ייחשב לא רק מגע פיזי ללא הסכמה, גם הטרדה מינית מילולית, וכן כל התייחסות מינית שאיננה הדדית ומוסכמת.

ואלו הן 6 ההתנהגויות האסורות האסורות על פי החוק:

סחיטה באיומים, כאשר המעשה שהאדם נדרש לעשותו הוא בעל אופי מיני.

כאשר אדם מאיים על אחר בקיום יחסי מין- למשל, 'אם לא תשכבי אתי אפטר אותך מהעבודה.' 'אם לא תשכבי אתי יורעו תנאי עבודתך'. האיום הסחטני יכול להיעשות גם באופן משתמע.

מעשים מגונים, כלומר מעשים לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני שהמוטרד אינו מסכים להם.

מעשים מגונים כמשמעותם בחוק העונשין. הכוונה למגע או לחשיפה עצמית לשם גירוי מיני ללא הסכמה. בעניין זה חשוב להבהיר כי הפסיקה קבעה כי גם אינוס ומעשה סדום מהווים הטרדה מינית.

הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, המופנות לאדם אשר הראה למטריד כי אינו מעוניין בהן.

כאשר צריכות להיות שתי הצעות בעלות אופי מיני לפחות (ולא הצעה בודדת) על מנת שההצעה תיחשב להטרדה מינית. כשמדובר בממונה לא צריך להביע סירוב, או להגיד "לא", על מנת שהצעתו השנייה תיחשב להטרדה מינית

התייחסות חוזרת לאדם אשר מתמקדת במיניותו, וזאת כאשר המוטרד הראה למטריד כי הוא איננו מעוניין בהתייחסויות אלה.

בקטגוריה הזו יכללו למשל התייחסויות ללבוש ולמראה של אישה הנחוות על ידה כפגיעה.

התייחסות מבזה או משפילה המופנית לאדם ביחס למינו או למיניותו, לרבות נטייתו המינית.

ההתנהגות שתהווה 'ביזוי והשפלה'  צריכה להיות חמורה ביותר. והכוונה להתבטאויות או להתנהגויות קשות במיוחד .

הפצת תמונות או סרטונים בעלי תוכן מיני של אדם אחר ללא רשותו באינטרנט, (לפי תיקון החוק בשנת 2014)

 על פי התיקון לחוק אסורה פרסומם של תצלום, סרט או הקלטה המתמקדים במיניותו של אדם, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפילו ולבזותו, ומבלי שניתנה הסכמתו לפרסום.

מה נחשב על פי החוק להטרדה מינית במקום העבודה?

כל מה שנחשב להטרדה מינית בכלל. על פי החוק מעסיק חייב ליצור עבור עובדיו סביבה מוגנת מפני הטרדות מיניות ואף לנקוט באמצעים על מנת למנוע מקרים של הטרדה מינית, לרבות תליית תקנון מניעת הטרדה מינית במקום בולט. כמו כן על המעסיק למנות אחראי שישמש כתובת לפניות בנושא הטרדה מינית. החוק  אף מתייחס בחומרה יתרה להטרדה מינית שנעשתה תוך יחסי מרות. בתי המשפט רואים בכל מגע מיני שבין ממונה לעובדת יחסים שנעשו תוך ניצול יחסי מרות, והנטל להוכיח אחרת מוטל על הממונה.

איזה אופציות יש לעובדת שמבקשת להתלונן על הטרדה מינית

החוק למניעת הטרדה מינית מאפשר לעובדת שהוטרדה מינית במקום עבודתה מספר אפשרויות פעולה: תלונה במקום העבודה, תלונה במשטרה, תביעה לפיצוי כספי. המוטרדת יכולה לפעול בכל אחד מהערוצים באופן אופציונלי, ואף לנקוט בכל הפעולות ביחד.

הגשת תלונה במקום העבודה

עובד שהוטרד מינית  יכול להתלונן בפני הממונה על הטרדות מיניות במקום העבודה. על הממונה לקיים ללא דיחוי בירור יסודי שבסופו יוחלט באם להעמיד את המטריד לדין משמעתי. במהלך הבירור על המעסיק להרחיק את המתלונן מהמטריד וחובתו אף להגן עליו מפני התנכלות כתוצאה מהגשת התלונה.

הגשת תלונה במשטרה

הטרדה מינית הינה עבירה פלילית לפי החוק ועל כן נפגע הטרדה מינית רשאי לפנות למשטרת ולהגיש תלונה. הגשת תלונה היא חיונית ואפילו הכרחית במקרים חמורים של הטרדה מינית ו/או תקיפה מינית.

הגשת תביעה לפיצוי כספי

חלופה נוספת היא הגשת תביעה בבית הדין לעבודה כנגד המטריד וכן גם נגד המעסיק. אם המעסיק לא מילא את חובותיו על פיו חוק, הוא נושא באחריות למעשים של הטרדה מינית והתנכלות שביצע עובדו ולכן הוא חשוף לתביעה אזרחית.

ניתן לתבוע 120,000 ₪ ללא הוכחת נזק, על כל מקרה של הטרדה. כמובן שניתן להוסיף לתביעה רכיבים נוספים בגין נזקים שנגרמו לתובע (כגון, הפסד השתכרות, נזקים נפשיים וכיוצ"ב).

זוהי החלופה שעליה אני ממליצה לרבות מהמתלוננות, גם כאשר הוגשה תלונה למשטרה. ההליך האזרחי הוא בשליטת המתלוננת. לעתים הוא תהליך מעצים ומחזק שבצידו גם פיצוי שיכול להיות משמעותי ביותר.

מהי את ממליצה לאישה שעברה הטרדה מינית במקום העבודה אבל חוששת לאבד את פרנסתה ושמה הטוב.

החוק אוסר על התנכלות על רקע הגשת תלונה בהטרדה מינית, ומחייב מעביד לברר כל מעשה של הטרדה מינית שהגיע לאוזניו אפילו באמצעות שמועה.  ודאי שחל איסור על פיטורי מתלוננת על הטרדה מינית בעבודה. הבירור צריך שייעשה ביעילות וללא דיחוי תוך הגנה על כבודם ופרטיותם של המתלוננת ושל הנילון.  כמו כן, חל איסור לפרסם שמה של המתלוננת ובית המשפט מנהל הליכים אלו בדלתיים סגורות.

הטרדות מיניות במקומות בילוי-סם האונס

שימוש בסם כלשהו ו/או אלכוהול על מנת לערפל את חושיה של האישה וזאת כדי לקיים איתה מגע מיני, מהווה עבירה פלילית חמורה ביותר. מדובר באונס ובתקיפה מינית. ככל שהתקיים מגע מיני תוך ניצול לרעה של מצבה הקוגניטיבי של האישה הרי שמדובר באונס. ולא משנה אם האישה שתתה מיוזמתה, גם לא משנה אם האישה פלירטטה קודם לכן עם הגבר, או אפילו הזמינה אותו לעלות לדירתה.

אם אישה מתעוררת ולא זוכרת שנתנה הסכמתה למגע המיני, עליה לפנות למשטרה ולהגיש תלונה.

אישה כזו יכולה אף להגיש תביעה כספית על פי החוק למניעת הטרדה מינית.

להשמעת התוכנית

להורדת התוכנית

טיפים אחרונים למי שעברה הטרדה מינית ושוקלת לנקוט באמצעים?

אני חושבת שהטיפ החשוב ביותר הוא לא לפחד, לא להתבייש ולא להתעסק בהאשמה עצמית. אם התרחשה פגיעה מינית לעתים הדבר הכי גרוע הוא להחליט לשכוח ולהדחיק. פגיעה שהיא טראומתית יכולה לפגוע בהמשך החיים. לפעמים דווקא הצפה של המעשה ובחינתו יכולה להביא להעצמה ולהבראה.

 

 

עו״ד אתי חסיד בפייסבוק 

לאתר של עו״ד אתי חסיד

לשלוח לעו״ד אתי חסיד מייל 

השאר תגובה