לא נגעלת יותר מעצמי

נזכרתי לאחרונה בפעם הראשונה שקיבלתי מחזור, כל החומר החום הזה שיצא מהגוף שלי כל כך הגעיל אותי שמיד בטיפה הראשונה דחפתי לשם טמפון ולא ראיתי או הרגשתי את הדבר הדוחה הזה מאז ועד גיל 32. כל כך נגעלתי ממה שיצא לי מהגוף שלא יכולתי לסבול יום אחד בלי טמפון שידחוף הכל חזרה פנימה וישכיח ממני את העובדה שמשהו נוראי קרה הרגע לגוף שלי. משהו טבעי אגב, מופלא ויפה, הנס של החיים, פורטל לעולמות אחרים מעבר לעולם הזה, הגוף הנשי בשיא תפארתו. הדבר הכי קסום בעולם הזה בערך, שהוא היכולת שלנו להביא חיים לעולם, הגעיל אותי עד לרמה שלא יכולתי להסתכל על זה אפילו לרגע אחד. מהיום הראשון של המחזור הראשון שלי ועד ללפני כמה חודשים לא היה דבר כזה שלא אלך עם טמפון כל הזמן, ביום ובלילה, רק כדי לא להרגיש שוב את הגועל.

זה מזכיר לי מקרה שקרה לי לאחרונה, לא עם מיצי גוף אבל עם משהו לא קשור לחלוטין – המנעול של הדלת שלי בדירה. יום אחד באתי לנעול את הדלת שלי לדירה מבפנים והפלא בפלא, המנעול לא הסתובב יותר, הוא כאילו נפל מהציר ופשוט הסתובב והסתובב מבלי שיקרה דבר. הייתי נעולה בתוך הדירה שלי בלי שום דרך לצאת ורק כמה שעות מאוחר יותר, חברה הגיעה להציל אותי עם מפתח ספייר ששמתי אצלה. היא פתחה לי מבחוץ ואני מיד הלכתי למנהל הדירה שלי להתלונן על זה שנשבר לי המנעול ושהוא חייב לטפל בזה! הוא אמר לי ללכת לקנות מנעול ושהוא יבוא באחד מהימים להחליף לי אותו.

לקח לי שבועיים לקנות מנעול חדש, סתם כי לא מצאתי רגע לפנות לזה, ובכל השבועיים האלה ישנתי בלילה עם דלת פתוח (זו הדלת השנייה אחרי דלת רב בריח שתמיד הייתי נעולה) מתוך אמונה שהיקום ידאג לכך שלא יקרה לי שום דבר רע בזמן הזה. אחרי שקניתי את המנעול, מבלי לדעת אם זה בכלל המנעול הנכון או לא, הוא ישב אצלי עוד שבועיים, סתם כי כל פעם בימים שעבדתי מהבית, שכחתי להתקשר למנהל הדירה שיבוא להחליף לי אותו. ואז, בשבת האחרונה, לקחתי החלטה אמיצה – אני אחליף את המנעול בעצמי! נמאס לי להרגיש חסרת אונים בתוך הדירה שלי, כאילו שאני חייבת שהגבר יבוא כדי להציל את המצב ולהחליף את המנעול ובכלל, אם הוא יכול בכזו קלות להחליף את המנעול, אין סיבה שאני לא אוכל, לא?

אז לקחתי את המנעול החדש, פירקתי את המנעול הישן ואחרי כמה ניסיונות הצלחתי לשים את המנעול החדש, רק כדי לגלות שהוא לא המנעול הנכון – קניתי מנעול עם שיניים והמנעול הקודם היה בלי שיניים לכן, אין עכשיו מקום בחור של הדלת למנעול עם שיניים. עד שפרקתי את כל המנעול, הייתי צריכה להרכיב אותו מחדש מבלי שיתוקן. החזרתי את כל החלקים של המנעול עד שראיתי שהצ'ופצ'יק שמסובב את המנעול מבפנים לא שבור אלא סתם נפל לא בורג קטן ולכן הוא לא נועל יותר. שמתי בורג חדש במקום שראיתי שהיה חסר והנה נס גדול קרה!!! המנעול חזר לפעול כהלכה!!!!

כל הזמן, כל הכסף על המנעול החדש, כל החרדות, לחץ וסרטים סביב הדבר הזה כשבפועל, יכולתי באותו היום לתקן הזה ולחסוך מעצמי את כל זה. אז למה לא תיקנתי את זה באותו היום? כי פחדתי. זה לא שפחדתי מהדלת אבל וואלה, כל החיים לימדו אותי שגברים מתקנים את הדברים שנשים שוברות, מעולם לא הראו לי איך לתקן דברים עם מברג או חס וחלילה עם פטיש או מסור ולכן סיגלתי לעצמי שכשמשהו נדבר, אני מיד מתרחקת ממנו וקוראת למישהו אחר לתקן לי אותו.

מעולם לא תיארתי לעצמי שאוכל לתקן את זה בעצמי בזו קלות ולכן גם מעולם לא ניסיתי. פחדתי מלנסות, כי הייתי מנותקת מהצד הזה שבי שמסוגל להבין איך דברים עובדים ואז לתקן  אותם, בדיוק כמו שכל החיים הייתי מנותקת מהגוף שלי והדבר המופלא הזה שקורה לו כל חודש בשם ״המחזור״ שלי, הייתי כל כך מנותקת מהגוף שלי שלא הייתי מסוגלת לסבול את מראה או מרגש הגוף שלי, קרה לו משהו לא בסדר ומיד הרחקתי את עצמי ממנו בעזרת טמפון ולא הסתכלתי על זה שוב יותר לעולם! הנתק הכי גדול שלי היה מעצמי, מהגוף שלי, מהחיות ובריאות של הגוף שלי, מהנעורים שלי, מיכולת הבאת החיים לעולם שיש לי, שיש בי. בדיוק כמו שהרחקתי את עצמי מהנעול ברגע שהוא הפסיק לעבוד.

weddingsparrow.com

כל זה קשור לזה שהפסקתי לקחת לפני חודש וחצי גלולות, שאותם אני לוקחת מגיל 18 בערך. אז, זה היה השלב הבא בניתוק מהגוף שלי אחרי הטמפונים, לבטל את כאבי המחזור, לבטל את תחושת המחזור, זרם המחזור שיהיה כמה שיותר חלש ולא מורגש. הפסקתי לקחת את הגלולות בגלל שהרגשתי שהן תורמות עוד יותר לנתק שלי ביני לבין עצמי ומאז שהפסקתי לקחת אותם, אני באמת מרגישה יותר את הגוף שלי. נכון, יותר כואב לי לפני המחזור אבל אני דווקא משתמשת בכאב הנשי הזה כדי להתחבר חזרה לעצמי. לנשיות שבי, לעדינות ולרכות שיש בי ובכל אחת מאיתנו.

אני לא רוצה להמשיך לפחד מהגוף שלי, כמו שאני לא רוצה להמשיך לפחד מהחיים או ממנעולים שנשברים. יש המון שלא לימדו אותי לעשות ושאפילו אמרו לי שאני לא יכולה או מסוגלת לעשות וזה יצר אצלי המון פחדים כלפי המון דברים בחיים שאני דווקא אוהבת וטובה בהם, כמו לתקן ולסדר דברים בבית או להתחבר לגוף הנשי שלי, עם כל המיצים והגועל שיוצאים ממנו. כי הוא שלי, גם אם זה רק לבינתיים, וכדי להוציא את המקסימום ממנו אני צריכה להתחבר אליו מחדש, להבין אותו ולהרגיש אותו מחדש כדי לדעת איך להשתמש בו בצורה הנכונה והטובה ביותר בחיים האלה.

צילם: ליאור נורדמן

יוגה אגב, היא הדרך הטובה ביותר כדי להתחבר מחדש לגוף וכדי לחבר מחדש בין הנשמה לבין לפיזיות, בין הרוח לגוף, בין עולם המחשבות, רצונות ורגשות שלנו לגוף שלנו כי הגוף הזה הוא אולי זמני, אבל הוא כרגע הכלי היחיד שיש לנו לפעול בעולם ואם לא נלמד להשתמש בו בצורה הנכונה, אם לא נלמד להרגיש איתו בטוב ובנוח יהיה לנו קשה ליהנות ולמצות את החיים עד הסוף. החיבור שלנו לגוף, אצל נשים, מקבל גם נופך נוסף לא פחות חשוב מכל אלה – אם אנחנו כנשים לא נלמד לאהוב את הגוף שלנו, את המיניות שלנו יחד עם כל הנוזלים שזה כולל, אם לא נלמד לאהוב גם את האיזורים האינטימיים וקצת יותר ״מגעילים״ שלנו כמו הואיגנה, תמיד יהיה בנו נתק משמעותי שישפיע בסופו של דבר על כל תחומי החיים שלנו.

החיבור שלנו כנשים לאיבר המין שלנו, כמו לגוף שלנו בכלל, הוא אחד החיבורים החשובים ביותר שכמעט ולא מדברים עליו בתרבות המערבית. ליהפך, בסרטים צוחקים על הואגינה, יורדים עליה שהיא דוחה ומסריחה ומגעיל ושאפילו נשים נגעלות ממנו בעצמן אז ברור שהוא מגעיל. אנחנו מנותקות מאיבר המין שלנו באותה המידה שאנחנו מנותקת מהגוף שלנו ואפילו יותר, ואם לא נתחיל לפעול למען יצירת אחווה ואחדות בנינו לבין איבר המין שלנו אנחנו נמשיך לא ליהנות בסקס, לא למצות את הפוטנציאל האמתית השוכן בכל אחת מאיתנו ולא לחיות את החיים האלה כמו שאנחנו יכולות באמת.

צילם רועי קאשי

בדיוק כמו שאני פחדתי לתקן את המנעול של הדלת, הרבה נשים בעולם פוחדות לגעת בעצמן, פוחדות להסתכל על איבר המין שלהן, פוחדת להתחבר למיניות שלהן ולכן הן כל הזמן קוראות לגבר שיבוא לעזור להן. נוח לנו כשבן הזוג שלנו עושה לנו ביד, אבל לא כשאנחנו נעשה לעצמינו, נוח לנו שבן הזוג שלנו מביא אותנו לאורגזמה, אבל לא נביא את עצמנו לשם, נחמד לנו שבן הזוג שלנו יורד לנו אבל לא נרצה להריח את זה בעצמינו. אנחנו כל הזמן מחכות שבעל הבית יבוא לסדר לנו את מה שנשבר במקום לנסות ולתקן את זה בעצמינו.

הסוד הוא שיש לנו את היכולת לתקן את זה בעצמינו! יש לנו את היכולת להתחבר שוב חזר לגוף ולמיניות שלנו, כל מה שאנחנו צריכות זה לרצות לעשות את זה ואולי קודם כל בכלל לדעת שאפשר לעשות את זה ושכדאי! אז הנה אני אומרת לכן, אתן יכולות ואפילו צריכות להתחיל להתחבר חזרה לגוף שלכן, למיניות שלכן ולמהות שלכן כנשים. זה אולי יהיה בהתחלה קצת לא נוח, מעיק ואפילו קצת לא נעים אבל בסוף זה שווה את כל העבודה הקשה. אין דבר מספק יותר מאשר להרגיש מחוברת לגוף שלך ולמיניות שלך, אין דבר כיף יותר מלהגשים את כל החלומות שיש לך בחיים ולחיות בעולם הזה מתוך הכוח האמיתי שבך, אין דבר יותר כיף מלתקן משהו שלא חשבת שאת יכולה לתקן כמו שאין דבר יותר כיף מלגות את כל העוצמות שלך, שלא תיארת לעצמך שקיימים בך.

thefountainoflife.org

כחלק מהעבודה שלי, אני עוזרת לנשים רבות לחזור לכוח שלהן, לעוצמה הגדולה השוכנת בתוך כל אחת ואחת מאיתנו בכל מיני דרכים, גם דרך חיבור מחדש לואגינה ולמיניות שלנו. זה יכול להיות גם דרך אומנות, שירה, ריקוד, מדיטציה – כל אחת ומה שהכי מתאים לה. אז אם בא לך גם לחזור לכוח שלך אבל את לא יודעת איך, מלאי את הטופס ונראה אם נצליח ביחד לבנות לך תוכנית פעולה שתשפר את חייך מהקצה לקצה ותחזיר אותך להיות האישה שתמיד ידעת שאת יכולה להיות אבל שמעולם לא העז לנסות להיות!

 

השאר תגובה