מה הקשר בין העצמה נשית למיניות?!

כנשים, אנחנו הרבה פעמים לא מחוברות לכוח ולעוצמה שבנו, מכל מיני סיבות כאלה ואחרות, הרבה מהן קשורות לחברה שאנחנו גדלנו בה, למשפחה שלנו, לעיר בה חיינו, לדת שלנו וכך הלאה. לא חשובה הסיבה, הרבה מאיתנו חווינו דיכוי רגשי, מנטלי ואף פיזי במהלך חיינו, דיכוי שנחשב עד לא מזמן למקובל בעיני החברה. למה אני מתכוונת שאני אומרת דיכוי? לימדו אותנו לחשוב שהדבר הכי גדול שנעשה בחיים הוא למצוא גבר ולהיות אימא (דיכוי חברתי שמשאיר אותנו במעמד נחות מבחינה כלכלית ומעמד חברתי), לימדו אותנו שאנחנו תמיד צריכות לתת ולעזור לאחרים (דיכוי רגשי של לתת הכל לאחרים אבל אף פעם לא לעצור כדי לתת לעצמינו) וכך הלאה… בכל תחומי החיים שלנו, דיכוי.

יוצא מכך שהרבה נשים מוצאות את עצמן במקום לא מאושר בחיים, מבלי היכולות להבין למה. זה בא לידי ביטוי בכל תחומי החיים שלנו אבל בעיקר, במיניות ובמערכות יחסים. מאז שאנחנו קטנות מלמדים אותנו כמה חשוב לספק את הגבר שלנו – להכין לו ארוחה חמה טעימה כדי לספק את הרעב שלו, לגדל משפחה לתפארת כדי לספק את הצורך שלו בהמשכיות, לדאוג לשקט בבית כדי לספק את שקט הנפשי שלו ולרצות אותו במיטה, באיזה דרך שהוא ירצה, כדי לספק את הרעב המיני שלו. הכל זה תמיד למענו, בשבילו ואף פעם לא בשבילנו, למעננו.

Heart Faces "Love" Photography Challenge.

הנורמה החברתית הזו, של לספק תמיד את הגבר שלך, השאירה למשך שנים רבות את המיקוד העיקרי סביב הגבר – צריך שיהיה לו טוב כדי שיוכל לצאת ולפרנס ולדאוג לנו ולמשפחה שלנו, את צריכה למוד כישורים במיטה כדי לרצות אותו וכך הלאה, ואין כמעט תשומת לב או דגש על האישה. היא סוג של שותף שקט לכל הדבר הזה, וכל עוד היא בחיים ולא גוססת חס וחלילה, היא בסדר. לא צריך לדאוג לה יותר מידי ובוודאי שלא צריך לספק את הצרכים שלה, כולל המיניים כי הרי אין לה צרכים משלה. כל הקיום שלה הוא למען הגבר שלה.

כך יוצא שהמון נשים מעולם לא עצרו כדי להתבונן בעצמן, בהנאה שלהן, בעונג שלהן. זה גם אומר שהן מעולם לא עצרו כדי לשאול שאלות חשובות בתחום חדר המיטות –  מה עושה לי טוב ומה פחות, באיזה תנוחה אני יותר נהנות ומגיעה לאורגזמה, האם הגעתי בכלל לאורגזמה בחיים, איך איבר המין שלי נראה, איך הוא עובד וכך הלאה והלאה. יש כל כך הרבה שאלות שאנחנו כנשים לא טורחות לשאול את עצמינו בתחום המיניות, שכבר כמעט ואיבדנו את הנוכחות שלנו בחדר המיטות. במקום, אנחנו מקריבות את עצמינו, הגוף שלנו והטוב שלנו למען הגבר שלנו וההנאה שלו.

חוסר החיבור שלנו לדבר הכי בסיסי איתו באנו לעולם, למיניות שלנו, הוא מה שיוצר הרבה בעיות ועניינים בחיינו כנשים באופן כללי. זה משפיע על הביטחון עצמי שלנו, על היכולת שלנו ליהנות מהדברים הקטנים, על היכולת שלנו לזמן דברים טובים אל תוך חיינו, לחוות אהבת אמת בריאה ודו צדדית ועוד. יש לזה פתרונות, אבל לפני שניגשים לפתרונות חשוב מאוד לשים לב למקור הבעיה הגדולה והיא חוסר האהבה עצמית שאנחנו מרגישות כלפי עצמינו. ולמה שנאהב את עצמינו איך שאנחנו? הרי אף פעם לא באמת לימדו אותנו לעשות זאת!

Three Rivers Deep | book series

חוסר האהבה עצמית הזו, שלה לא ניתן להתכחש, מתבטאת בכך שאנחנו חיות מתוך תודעת קרבן של ״עשו לי״, ״לקחו לי״, ״שתו לי״.  בראש שלנו, אנחנו תמיד הפסיביות ומישהו תמיד עושה לנו מה לעשות או איך להרגיש. תודעת הקרבן הופכת אותנו בסופו של דבר לקבצניות לעצמינו ולטוב שלנו. ״אני בסדר״, ״לי לא צריך לדאוג, העיקר שלכולם יהיה טוב״. אבל למה אנחנו שמות את עצמינו אחרונות בסדר העדיפויות? אפילו בתדרוך הביטחוני במטוס הדיילות מסבירות שחשוב קודם לשים מסכה על עצמך ורק אז על הילד שלך, כי אם תשימי עליו קודם ואז את תמותי, מי יטפל וידאג לו? אז למה בחיים שלנו אנחנו לא יודעות לעשות את זה גם? למה אנחנו תמיד שמות את הצרכים של כל העולם לפני שלנו? כי ככה התרגלנו, כי אנחנו קבצניות לעצמינו, כי אנחנו חיות ממקום מוחלש של קורבן.

אם נלמד להתחבר שוב לעצמינו, להקשיב לגוף שלנו ולרצונות שלנו, אם נלמד לשים את עצמינו קודם כל ולפני הכל, נוכל לעבור למצב של תודעת המלכה או תודעת האלה, לא מתוך יהירות או תחושת גאווה נרקיסיסטית, ממש לא, אלא בגלל שאנחנו באמת מלכות, אלות וברגע שנהיה מודעות לכוחות שיש בנו, נוכל לעשות הרבה דברים טובים בעולם הזה. ברגע שנבין שלנו מגיע הכי טוב, שמגיע לנו ליהנות הכי הרבה מכל חוויה שאנחנו חוות ומהחיים האלה בכלל, נוכל גם להתחיל לחיות בהתאם. מי שמדגים את זה בצורה הטובה ביותר הוא גבי ניצן בספר שלו ״באדולינה״ בו הוא מספר על זוג, מלך ומלכה, ועל דרך החיים שלהם ובאמצעות הסיפור אפשר להבין עוד יותר על מה אני מדברת. כולנו מלכים ומלכות ואין סיבה שלא נחיה בהתאם בחיים הקצרים האלה שלנו.

אבל איך עושים את זה? דרך אחת להתחבר לעצמינו ולכוחות העצמתים החבויים בתוך כל אחת מאיתנו, היא דרך המיניות שלנו. ברגע שנחזיר לעצמינו את הבעלות על המיניות והעונג שלנו, נוכל להתחבר לכוחות הטמונים בנו כנשים (וכחצי מהאנושות האחראי על הבאת חיים חדשים אל תוך העולם הזה) ולעוף על עצמינו ועל החיים שלנו, כמו שהטבע רצה. ברגע שנתחבר חזרה לגוף שלנו, למיניות שלנו ולעוצמות שיש בנו, נוכל לחיות את החיים שלנו מתוך הפוטנציאל הכי גבוה שלנו כבני אדם ולטרוף את העולם, נוכל לחיות כאלפא שאנחנו.

זה אגב לא בא על חשבון אף אחד אחר. זה לא אומר שלא נצטרך עדיין נוכחות גברית בחיים שלנו, ברור שנצטרך וגם נרצה את זה, אבל זה כן אומר שנפסיק לחיות תחת דיכוי, שנפסיק לזלזל בעצמינו ובצרכים שלנו, שנפסיק לשים את עצמינו אחרונות, שנפסיק לפקפק בעצמינו ובמה שאנחנו עושות ונצליח סוף סוף לבנות את הביטחון העצמי שלנו בצורה נכונה ובריאה, שנוכל ללכת ולעשות את הדברים שכל החיים חלמנו לעשות אבל מעולם לא העזנו. זה אומר שנוכל לחיות את החיים שלנו בצורה הטובה ביותר עם המון תענוגות בדרך, מבלי להרגיש על כך אשמה וכך גם נוכל להגשים את עצמינו, אבל באמת.

אני אגב גם מאמינה שברגע שאנחנו הנשים נהיה במקום כזה, ניצור למעשה מרחב בטוח עבור הגבר לצאת לחקירה עצמית בעצמו. היום גברים לא יכולים לחקור על עצמם או לעשו עבודה עצמית כי הם עסוקים מידי בלהיות המפרנסים, בלהיות הכי גברים שהם יכולים להיות, נטולי רגשות או אמוציות, תמיד עם זין עומד לעת צרה. במקום להתאמץ כל הזמן להיות מספיק גבר, אולי אם אנחנו נהיה ״מספיק נשים״ זה יאפשר גם להם את הריפוי שהם כל כך צריכים? סתם חומר למחשבה.

אם כל זה נשמע לך נהדר אבל ממש לא בא לך כרגע להתחבר למיניות שלך כרגע, דעי שלא חייבים ליצור את החיבור מחדש דרך המיניות. אפשר גם באמצעות מדיטציה, יוגה, ספורט, חוג חדש שתמיד רצית לעשות, בילוי עם אנשים אהובים ללא שיפוט או ביקורת וכן הלאה, אבל הדרך הכי מהירה וטובה לעשות את זה היא דרך המיניות מאחר וזה מקור הכוח שלנו בחיים, במיוחד כנשים. ואם זה גורם לך להרגיש ממש ממש לא בנוח, זו עוד יותר סיבה להתחיל דווקא משם. בסדנה שאני מעבירה בשם awaken the goddess אני מלמדת נשים כיצד הן יכולות להתחבר חזרה לכוחות שבהן בעזרת חיבור מחדש למיניות שלהן (ולא, אין מגע מיני בסדנה לכל מי שדאגה) ואני אשמח לראות אתכן באחת הסדנאות האלה כדי שגם את, תוכלי להתחבר לאלה הפנימית השוכנת בתוך כל אחת ואחת מאיתנו, באהבה.

לחצו כאן כדי לשריין את מקומכן בסדנה הבאה

רוצה לשמוע עוד על דרכים בהן את יכולה להעיר את האלה שבתוכך? הצטרפי לקבוצת הפייסבוק שלנו! 

לאירוע בפייסבוק  (נ.ב את צריכה להיות חברה בקבוצה כדי לקבל גישה לאיוונט!)

 

השאר תגובה