4 דרכים לשמר את חיי המין שלכם לאורך זמן

אחת השאלות שאני הכי הרבה שומעת מפי זוגות שנמצאים יחד הרבה זמן מה, זה ״האם ניתן לשמר את רמות העונג המיני שחווים בזוגיות לאורך זמן?״. זו שאלה חשובה ואין לי אליה תשובה אחת חד משמעית. מה שכן, זו שאלה שהמון זוגות מתמודדים איתו והיא בהחלט לגיטימית. הרי הגיוני שאם אנחנו נשכב עם אותו האדם עשר או עשרים שנה, הריגוש באיזהשהו שלב יירד.

העניין הוא שיחסי מין זוגיים, כמו כל דבר חשוב בחיים שלנו, זה משהו שצריך לעבוד עליו באופן תמידי.

תחשבו על סקס או יחסים אינטימיים כמו שאתם חושבים למשל על ספורט – אם תפסיקו להתאמן, רמת הכושר שלכם יירד ובאיזשהו שלב, לא תוכלו יותר לעשות את אותו הספורט שכל כך אהבתם. בשביל להיות בכושר, לא מספיק להתאמן רק פעם בחודש, צריך להתאמן לפחות 2-3 בשבוע ולהתמיד. בסקס, זה אותו הדבר. אם תעשו סקס רק פעם בחודש או חודשיים, כנראה שהסקס שתעשו לא יהיה הכי מגרה או מענג בעולם, כי אתם פשוט לא בכושר.

https://www.pexels.com/

בזוגיות ארוכת זמן, אין ספק שנכנסים לשגרת חיים מסוימת שלא תמיד מאפשרת חיי מין פעילים ומענגים, אבל אם אתם אוהבים ורוצים לשמור על הזוגיות שלכם לאורך זמן, כדאי שתתיחלו למצוא לזה זמן. מאחר וחיי מין פעילים ומענגים הם חלק עיקרי ומהותי מכל מערכת יחסים רצינית ואוהבת, אני בהחלט ממליצה לקחת את הסקס שלכם ברצינות ולתת לזה את הזמן שמגיע לו בשבילכם ובשביל הזוגיות שלכם.

אז מה עושים?

נדמה שיום הרבה זוגות מעדיפים להוציא את הסקס מחוץ לנישואים בניסיון להפוך לפוליאמוריים, במקום לנסות להתנכס פנימה, אל תוך הזוגיות, ולעבוד עליה דרך עבודה על הקשר המיני שלהם. בעיניי, זה הפתרון הכי קל שיש ולא תמיד הכי נכון.

 אתם רוצים לשמור על זוגיות אוהבת, אני חושבת שעדיף קודם כל לנסות לעבוד על היחסים ביניכם, גם הבין אישיים וגם המיניים, לפני שמחליטים לפתוח את הנישואים. כמובן שאם יש לכם חיי מין טובים ובא לכם לפתוח את הנישואים, אין בכך דבר פסול, ליהפך, אני אפילו ממליצה על כך. אבל לפתוח את הנישואים כדי לתקן אותם זו בעיניי טעות חמורה שהרבה טועים בה וחבל. 

אז מה כן אפשר לעשות כדי לתחזק את חיי המין שלכם לאורך זמן?

תקשורת

הדבר הכי חשוב בסקס זה התקשורת וזה גם המקום שהרבה זוגות נופלים בו. הם מפסיקים לתקשר ביום יום, כי הם עסוקים מידי עם הילדים, עבודה או סתם עם החיים. אבל אם אין בין בני זוג תקשורת טובה ושוטפת, אין ממש זוגיות, אלא משהו שיותר דומה לשותפות. במידה והפסקתם לתקשר בתוך הזוגיות, יש הרבה דברים שאפשר לעשות כדי להחזיר את התקשורת אבל לזה, קודם כל חייבים רצון לעשות זאת. מה שכן, תהיו בטוחים שברגע שתתחילו לעבוד על התקשורת ביניכם ביום יום, זה גם יתרום לתקשורת שלכם במיטה.

דייט סקס

התירוץ המוכר של ״אין לנו זמן״ פשוט לא עובד. תמיד אפשר למצוא זמן לדברים שחשובים לנו בחיים ואם יש לך זמן להיפגש פעם בשבוע עם חברות ולך יש זמן לראות את סדרת הטלוויזיה שאתה לעולם לא מפספס, יש לכם גם זמן לעשות סקס. הטיפ הכי טוב שיש לי כאן הוא פשוט לקבוע דייט שבועי קבוע. בדייט הזה תוכלו לצאת לארוחת ערב רומנטית, לשבת על כוס יין לאור הירח או ליהנות מדייט סקס לוהט. זה לא משנה מה תעשו בדייט, מה שחשוב זה שתקבעו לעצמכם זמן איכותי ביחד, בלי ילדים, בית או עבודה. עצם זה שתקדישו לעצמכם זמן כבר יעורר את הקשר ביניכם, ואין לכם באמת מה להפסיד.

https://www.pexels.com/

ריגושים חדשים

אם אתם מרגישים שדווקא תקשורת וזמן לעשות סקס יש, אבל שהסקס שלכם תקוע באותה הרוטינה המשעממת ופשוט פחות כיף לכם מפעם, יש מצב שהגיע הזמן להכניס ריגושים חדשים למיטה כמו למשל צעצועי מין. יש המון צעצועים שנועדו לשימוש זוגי כדי להעלות את רמות ההנאה ביחסי המין שלכם ואני בהחלט ממליצה לנסות להשתמש בחלק מהם. הכנסת צעצוע מין למיטה לא אמורה לאיים על אף אחד או להחליף אף אחד, אלא להעלות את רמות העונג של שניכם ולשפר את היחסים שלכם לאורך זמן. גם פה, מספיק להכניס צעצוע חדש בכוונה לשפר את היחסים שלכם כדי שתרגישו את ההשפעה החיובית.

ריגושים חדשים יכולים לכלול:

צעצועי מין חדשים

– סקס במקומות חדשים בבית

– חופשה רומנטית זוגית בארץ או בחו״ל

עזרה מקצועית

אם ניסיתם את כל הדברים האלה וזה לא עבד, או אתם מתביישים לנסות אותם מלכתחילה, יש המון סוגי של יועצים זוגיים ומיניים שאפשר ללכת אליהם כדי לטפל בבעיה. אין בזה בושה וזה עדיף על לא לעבוד על זה בכלל, כי אם לא תעבדו על זה, זה לא ישתפר לבד, בדיוק כמו שאם לא תתאמנו לא תיכנסו לכושר לבד סתם ככה. אפשר גם לפנות לטיפולים אלטרנטיביים כמו למשל טנטרה, גם יש יותר עבודה על החיבור הפיזי ביניכם לפני החדירה כלומר מגע, אינטימיות וחיבור רגשי-מיני. יש המון סדנאות בארץ ומטפלים פרטיים ואני בהחלט ממליצה על כך בחום.

לא משנה באיזה דרך תבחרו לעבוד על חיי המין שלכם, הדבר הכי חשוב הוא שתעבדו עליו, תשקיעו בו זמן, מחשבה ומאמץ ותבינו שיחסי מין בריאים ומענגים לשני הצדדים הם הגרעין והמהות של זוגיות טובה, אוהבת ומוצלחת, במיוחד אחרי שנים ארוכות של זוגיות. ואם אתם בוחרים לעשות את העבודה, חשוב שתעשו אותה בלי שיפוט עצמי או שיפוט כלפי בן או בת הזוג, ממקום של אהבה, חמלה ואמתפיה אחד כלפי השני וכלפי עצמכם. סקס זה דבר כיף, מענג, מרגש ומהנה – אל תהפכו את זה למטלה, תהנו אחד מהשנייה ותגיעו לגבהים חדשים מיניים, ביחד.

https://www.pexels.com/

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! באהבה, נטלי xxx

השאר תגובה