9 הטעויות שזוגות עדיין עושים בסקס

למרות שיש היום המון מידע בנושא ומדברים על סקס בכל מקום אפשרי, עדיין נדמה שאנחנו עושים את אותן הטעויותה נפוצות, בעת קיום יחסי מין. לא מדובר בטעויות הרות גורל, אבל בדברים שיש להם את הפוטנציאל להרוס אירוע שיכל להיות משמח ומענג ביותר. מאחר ואני רוצה לעזור לכולנו לשפר את חיי המין שלנו ולהרים את רמות העונג למירב הפוטנציאל המיני שיש בכל אחד ואחת מאיתנו, החלטתי למנות פה את הטעויות הנפוצות ביותר שאני באופן אישי מכירה, כדי שאולי תוכלו להימנע מהם בפעמים הבאות ובכלל, להוציא אותם מארגז ההרגלים שלכם.

 

pixabay.com

1.חושבים שמיניות האישה היא כמו של הגבר

עד לא מזמן, הייתה תפיסה מוטעית שכל מה שנכון בגוף הגברי, נכון גם לנשים, חוץ ממערכת הרבייה כמובן. גם בעולם הרפואה וגם במדע בחנו נושאים, מחלות ועניינים גופניים רק על גוף הגבר והניחו מתוך כך על האישה. והאישה הרי נוצרה מהצלע של הגבר אז זה הגיוני, לא? לא. זה לא הגיוני בעליל ואני כל כך שמחה שהתחילו בשנים האחרונות לחקור בנפרד את גוף האישה כדי לבדוק בדיוק איך הוא עובד. בתוך החקר הזה עולים יותר ויותר מחקרים שמראים שגוף האישה ומיניות האישה היא דבר שונה לחלוטין מזה של הגבר.

בסקס, עבור הגבר הסקס מתחיל כשעומד לו הזין והוא נגמר כשהוא מגיע לאורגזמה ושופך. ככה הנחנו שנים גם לגבי האישה, אבל היום אנחנו יודעים שעבורה, הסקס נתפס בדרך שונה לחלוטין. הסקס עבור אישה יכול גם להתחיל בנשיקה הראשונה כשהיא מתחילה להתחרמן ולהרגיש חום בין הרגליים והוא יכול להיגמר אחרי 3 שעות ו-20 אורגזמות, אם לא יותר. לכן, סקס, לא נגמר באורגזמה עבורינו. להיפך, הרבה פעמים הוא רק מתחיל באורגזמה הראשונה. כל מה שחשוב פה לזכור הוא שעבור האישה, האורגזמה היא לא היעד הסופי, ולכן אין סיבה להלחיץ אותה לגמור או להתבאס מזה שהיא לא. אם עשיתם את העבודה כמו שצריך היא נהנתה מאוד גם בלי הפיצוץ בסוף.

2.בעיות היגיינה

היגיינה זה דבר חשוב מאוד בסקס וגם מודעות עצמית. אם אף פעם לא טרחתם להריח את העצמכם ואת האיזורים האינטימיים שלכם, הגיע הזמן. לגברים יש למשל הרבה פעמים ריח חריף מאיזור הביצים כתוצאה מכך שהם מסתובבים כל היום ומזיעים שם. אם בא לכם שנרד לכם בכיף שלנו, תדאגו לשטוף את האזור או להתקלח לפני, זה לא לוקח הרבה זמן ושניכם תהנו יותר מהחוויה.

כנ״ל לגבי נשים, יש נשים רבות שלא מודעות לכך שיש להן ריח קצת חריף בואגינה ולכן הן לא עושות לגבי זה שום דבר, בזמן שהפרטנר שלהן סובל מהריח ומרגיש לא בנוח לדבר איתה על זה. אזרי אומץ, שלחי לואגינה שלך יד ותראי איך היא מריחה. אם יש ריח קצת פחות נעים, אפשר להשתמש בסבון מיוחד שמוריד באזור את החומציות או בשמנים טבעיים כדי לנקות את האזור ולהעביר את הריח. אגב, יש סיבות מגוונות לריח רע בואגינה, אז אם יש ריח רע והדברים שהמלצתי פה לא עזרו, כדאי לגשת לגניקולוג לבדוק מה העניין. לואגינה לא אמור להיות ריח רע.

3.מיתוסים שהורסים את הכיף

לפעמים יש לנו כל מיני רעיונות מעוותים לגבי איך סקס אמור להיראות, הרבה פעמים הוא מבוסס על פורנו או פנטזיות לא מציאותיות שיש לנו או לבן הזוג שלנו. אבל אנחנו לא חיים בסרט פורנו ולמעשה, הסקס בפורנו רחוק מאוד ממה שהוא בפועל אצלנו במיטה. כל הדימויים שם מעוותים, הנשים רחוקות מהנשים שאתם כנראה שוכבים איתם ובגדול, זו אשליה שמנסה לשכנע אתכם שככה נראה סקס כדי שתרגישו עוד יותר רע עם עצמכם ותראו יותר פורנו. אל תתנו לפורנו להרוס לכם את הסקס, תעשו קצת סדר ותפרידו בין הפנטזיות המענגות שיש לכם לבין הפנטזיות הלא מענגות ותישארו רק במענגות, הן הרבה יותר כיפיות לכולם. אגב יש היום גם המון סרטי פורנו שנשים מביימות ואני ממליצה עליהם מאוד! חפשו בגוגל את erica lust, לא תתאכזבו.

4.הלחץ לתפקד 

יש לנו כל מיני מחשבות והתניות בנוגע למיניות שלנו, במיוחד כשאנחנו בזוגיות – ״אני חייבת לענג אותו כדי שיהיה רגוע״, ״הסקס זה בעיקר בשביל ההנאה שלו״ או ״הכי חשוב שהוא יגיע לאורגזמה. אלו הן מחשבות ששמות אותנו בתפקיד משנה ואת ההנאה של בן הזוג שלנו במקום הראשון וזה מביא איתו כמובן גם לחץ מסוים בסקס עליך. גם עליו יש לחץ, מהרצון להביא אותך לאורגזמה, כאילו שאם הוא מצליח להביא אותך לזה הוא הצליח או ניצח במשחק. העניין הוא שסקס, הוא לא משהו שעושים בשביל להגיע לתוצאות מסוימות.  הציפיות הללו יוצרות לחץ וחרדות שמורידות את החשק המיני. כל הכיף בסקס זה הדרך, ההנאה, העונג שבלגעת אחד בשנייה, לגרות, לפתות ולחרמן. ההנאה היא בסקס עצמו ובשחרור מהציפיות המקובלות.

5.חוסר תקשורת 

אם אתם בטוחים שיש לכם סקס מדהים, אבל אתם לא זוכרים את הפעם האחרונה שדיברתם בזמן הסקס, אין לכם סקס מדהים. סקס טוב מערב בתוכו תקשורת בריאה וזורמת, כלומר היכולת שלכם לדבר אחד עם השנייה על מה עושה לכם טוב, מה נעים לכם, איך אתם אוהבים שנוגעים בכם פה ופה ופה. היכולת שלך להגיד לו שמשהו לא נעים או כן נעים והיכולת שלך להבין מתי היא יותר בעונג ומתי היא פחות, היכולת שלכם לתקשר את המיניות שלכם היא זו שתביא לכם את הסקס הכי טוב שהיה לכם בחיים! אם לא נוח לכם לתקשר בסקס, מאוד יכול שלא נוח לכם לתקשר באופן כללי ואז זה משהו שמאוד כדאי לעבוד עליו, למען הסקס שלכם אבל יותר חשוב, למען הזוגיות שלכם.

בתקשורת אני גם מכלילה את התקשורת עם עצמנו קודם כל ולפני הכל – אם את לא יודעת לתקשר עם עצמך ברמה המינית, לגעת בעצמך, לענג את עצמך ולהביא את עצמך לאורגזמה, יהיה לך כנראה קשה להגיע לזה עם בן הזוג. אם אנחנו לא מחוברות לגוף או למיניות שלנו, יהיה לנו מאוד קשה ליהנות כמו שהגוף שלנו נועד ליהנות, וחבל. יש כמובן דרכים ללמוד כיצד להתחבר לגוף ולמיניות שלך ואני ועוד נשים כמוני עובדת עם נשים בדיוק על זה. 

6.לא מוכנים לאירוע 

כמה פעמים קרה לנו שהיינו בלהט של הרגע, ובדיוק כשמגיע החלק הכיפי של החדירה, אין קונדום? או הכנסתם צעצוע מין למיטה ובדיוק כשאתם באים לשחק איתו אתם קולטים שהבטריה נגמרה? בא לכם שוב לנסות מין אנאלי אבל אתם לא זוכרים איפה שמתם את השמן? נסו להיות כמה שיותר מוכנים, אם אתם יודעים שבא לכם לנסות דברים חדשים תדאגו שהם יהיו שם מוכנים למשחק ואם אתם יודעים שבלי קונדום אין מצב שתשכבו, תמיד תדאגו שיהיו קונדומים בבית. זה לא כזה מסובך.

7.אפס יצירתיות 

אנחנו נכנסים למן שגרה מחשבתית כזו שסקס זה משהו מובן מאליו – אנחנו נשואים אז ברור שנשכב. מתוך המובן מאליו נוצרת הרבה פעמים שגרה יבשה ומשעממת של סקס לא מענג אבל כזה שעושה את העבודה. אם יש לכם למשל רוטינה קבועה, יום קבוע ושעה קבועה לסקס, כנראה שאתם משועממים ממנו בדיוק כמו בן או בת הזוג שלכם ושעמום בסקס לא מוביל למקומות טובים בזוגיות. לכן, חשוב לרענן את השגרה שלכם ואת הסקס בכלל. יצירתיות בסקס יכול לבוא לידי ביטוי במשחקי תפקידים, מימוש פנטזיות מיניות שיש לכם, הכנסת צעצועי מין חדשים למיטה, אביזרים חדשים, סקס במקום חדש, בזמן חדש בסביבה חדשה, עיצוב רומנטי וסקסי של חדר השינה שלכם ועוד…. יש מספיק דרכים להיות יצריתיים בסקס, כל מה שצריך זה רצון להשקיע ואתם על הדרך הנכונה.

8.זיופים

מפתיע אותי עד היום, אבל יש יותר ויותר נשים שמזייפות בסקס. לאחרונה הכנתי כתבה עבור ynet יחסים על זה שיש גם גברים שמזייפים בסקס. זה קורה עם קונדום כי אחרת אי אפשר ממש לזייף והסיבות היו בדרך כלל ״לא היה כבר כיף ורק רציתי שייגמר״ או  ״לא היה לי נעים שהיא תחשוב שזה בגללה, אבל פשוט לא הצלחתי לגמור אז עשיתי בכאילו״. כולנו מזייפים, מתוך כוונה טובה, אבל אנחנו למעשה יוצרים את התוצאה ההפוכה לגמרי – גם שיקרנו למישהו שאנחנו אינטימיים איתו וגם שיקרנו לעצמנו. הרי אם אנחנו מרגישים את הצורך בלזייף, כנראה שהסקס לא היה לנו ממש כיף וסקס אמור להיות כיף לשני הצדדים! לכן אין סיבה לזייף, אבל כן חשוב לשים לב מתי אתם מרגישים צורך לזייף על מנת להבין למה ולטפל עם עצמכם בעניין.

9.לא משתמשים בכל החושים

בסקס, לא צריך להשתמש רק באיברי המין. כל הגוף יכול להיות חלק מהחגיגה! יש לנו 5 חושים, אם אתם לא מכלילים את השישי, וכולם יכולים להיות מעורבים בסקס שלכם!

נתחיל בחוש הראייה – העיניים שלנו יכולים לעורר חרמנות כמו למשל כשאנחנו צופים בפורנו. גם בזמן הסקס חשוב לא להזניח את חוש הראייה, זה אומר לא לעשות סקס בחושך, להסתכל על עצמך ועליכם בזמן הסקס, להביט במראה שיש ליד ולראות איך אתם נראים מהצד, כל הדברים מחרמנים ביותר ויעלו את רמת העונג שלכם ברמות מטורפות.

טעם – יש המון שמנים וג'לים אכילים ששווה לשלב בתוך הסקס שלכם על מנת לעורר את כל החושים. בנוסף, מין אוראלי כולל בתוכו את חוש הטעם, אל תיגעלו מהמיצים שיוצאים מבן או בת הזוג שלכן, תהנו מהם, תתענגו עליהם כי הם חלק בלתי נפרד מהמיניות שלכם. וכמובן, ניתן לשלב כל מיני סוגי מזון כמו שוקולד או פירות מסוימים שמעוררים חשק וגם כוס יין טובה יכולה לעורר את המיניות שלכם למרות שאני באופן כללי ממליצה על סקס בלי סמים או אלכוהול כי כנשים אנחנו מרגישות הכי הרבה בואגינה כשאנחנו סאחיות.

שמיעה – תשימו מוזיקה רומנטית ומחרמנת ברקע, אולי צלילי תטא כדי לעורר את האנרגיה המינית או מוזיקת רקע נעימה ומחרמנת. כל אחד מתחרמן ממוזיקה אחרת אז תמצאו את המוזיקה שהכי כיך לכם שתתנגן ברקע ותשלדו ליצור את האווירה הרומנטית וסקסית שאתם מרגישים בה הכי בנוח.

מישוש – טוב אני לא צריכה להסביר איך זה קשור לסקס אבל אם בא לכם לפלפל את העניינים ולשחק כמה משחקים מקדימים לסקס אז כל משחק שקשור עצימת עיניים הוא נחמד, דגדוגים עם נוצות גם מאוד נעים ומחרמן ובכלל, בטנטרה יש המון תרגילים ומשחקים שתוכלו לעשות כזוג על מנת להרים את רמת המיניות שלכם.

ריח – כמו שאמרתי בהתחלה תריחו את עצמכם כדי לראות אם יש לכם ריח נעים או לא ואם הוא לא נעים, אל תתבאסו על עצמכם יותר מידי, פשוט תעשו לגבי זה משהו. בנוסף, אני מציעה להדליק בחדר נרות עם ריח או קטורת נעימה ומרחמנת כדי להוסיף לאווירה הסקסית. כמו כן יש המון שמנים אירוטיים שיש להם ריח משכר ומחרמן ואפשר להשתמש בהם למסאז', לגירוי באיברי המין או למין אנאלי. בכל מקרה תדאגו שהשמן טבעי בלי כימיקלים מיותרים.

לסיכום, ברגע שנשנה את התפיסה הבסיסית שלנו לגבי סקס, ונבין שלא מדובר בתחרות או מרתון אלא במסע אל תוך החושניות והתשוקה שלנו, נפסיק כל הזמן לרוץ אחרי הישגים ותוצאות ונתחיל ליהנות מהדרך עצמה כי בסקס, הדרך היא רוב העונג. הלחץ הזה להגיע לאורגזמה על נשים בדרך כלל רק מלחיץ אותנו יותר, אז נסו לשחרר מהרצון הזה שהאישה שאתכם תגמור ופשוט תהנו מהעונג המיני שנוצר ביניכם. זה נכון לשני המגדרים, גם את צריכה להפסיק להלחיץ את עצמך להגיע לאורגזמה וללמוד ליהנות מהדרך, האורגזמה נמצאת בשחרור ואם את תציליח להשתחרר באמת בזמן קיום יחסי מין, גם את תוכלי להגיע לאורגזמה.

lior nordman

אני מדריכה נשים שמעולם לא חוו אורגזמה או שמעולם לא חוו אורגזמה בזמן הסקס ואגינלית כי אני יודעת שיש לכל אישה את היכולת הפיזית להגיע לזה. גם אני פעם לא הגעתי לאורגזמות בסקס והיום אני כן ואפילו מחשיבה את עצמי מולטי-אורגזמית. זה שינה לי את החיים בכל כך הרבה מובנים, אבל מה שבעיקר שינה את המצב עבורי הוא האמונה שאני יכולה. אם בא לך לשמוע על זה עוד, את מוזמנת לשלוח לי הודעה ונדבר על זה יחד.

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! באהבה, נטלי xxx

 

השאר תגובה