איך יוגה יכול לשפר את חיי המין שלכם?

זה כבר לא חדש שליוגה יש המון יתרונות על הבריאות שלנו ועל רמת המיטיבות שלנו בחיים בכלל. התורה העתיקה, שהגיעה אלינו מהודו הרחוקה, משלבת עבודה פיזית של הגוף ביחד עם עבודה תודעתית ומדיטציה, דרך הקשבה לנשימה, ויש לה הרבה יתרונות על מגוון תחומים שונים בחיים שלנו , מעבר ליתרונות בריאותיות.

בין היתר, תרגול יוגה יכול גם לעזור לכם לשפר את חיי המין שלכם, וזה על פי מומחים רבים ולא מעט מחקרים שכבר נעשו בתחום. כאשר מדברים על יוגה שמשפר את חיי המין, ממש לא מתכוונים אגב לתנוחות ״הזויות״ מעט מהקאמה סוטרה, אלא באסאנות הרגילות שכולנו עושים בתרגיל יוגה השבועי שלנו. אז איך בדיוק תרגול יוגה קבוע יכול לשפר לנו את חיי המין?

roie kashi

יוגה מרגיעה את המיינד ואת הגוף

אחד היתרונות המשמעותיים שיש ליוגה, במיוחד על נשים, היא הורדת לחץ, כאשר לחץ הוא אחד מהגורמים העיקריים לזה שנשים לא נהנות בסקס או לא מצליחות לחוות אורגזמות. קראתי ציטוט של רופאה אמריקאית שאמרה ״גברים עושים סקס כדי להוריד לחץ, נשים צריכות להוריד לחץ כדי לעשות סקס״ וזה כל כך נכון. רמת החרמנות של אישה קשורה באופן ישיר למצב הרוח שלה ובאיזון הורמונלי תקין, זה גם כולל איזון בהורמוני הלחץ שלה.

ולגבי גברים, בעוד שהם פחות צריכים להיות רגועים כדי ליהנות מסקס, גם עבורם היוגה והמדיטציה יכולים להיות מאוד מועילים לחיי המין. תרגול מדיטציה קשור לעבודה על הנשימה ואת העבודה הזו בהחלט אפשר להכניס לחדר המיטות, במצבים של שפיכה מוקדמת למשל.

תרגול יוגה יכול לעזור לשפיכה מוקדמת

ואם אנחנו כבר בנושא של שפיכה מוקדמת, יש מחקר שנעשה לאחרונה ובו לקחו גברים שסובלים משפיכה מוקדמת שהיו על כדורים והשוו אותם לגברים עם אותה הבעיה, שתרגלו יוגה ולא לקחו כדורים. בשני הקבוצות ראו שיפור במצב אבל אלה שתרגלו יוגה הראו שיפור גדול יותר וכמובן, בלי לקחת כדורים.

והוא גם עוזר לנשים להגיע לאורגזמה

מחקר נוסף שנעשה בתחום, הפעם על נשים, הראה שנשים שמתרגלות יוגה באופן קבוע, מחזקות באמצעות התרגול את שרירי רצפת האגן שלהן ובכך, מגדילות את הסיכוי לחוות אורגזמה ואגינלית  בזמן הסקס. ולא רק שהן חוו יותר אורגזמות, הן גם הראו רמת שביעות רצון גבוה יותר מחיי המין שלהן, אחרי שהן התחילו לתרגל יוגה.

עוזר גם לכאבים

נשים רבות סובלות מכאבים באגן וברצפת האגן, מסיבות מגוונות וביניהן לידה וגיל מתקדם. מחקר שנעשה על נשים כאלה הראה שתרגול יוגה קובע גם עוזר עם ניהול הכאבים וגם משפר את רמת ההנאה שלהם מסקס.

תנוחות שעוזרות להנאה בסקס

גם אם לא בא לכם להירשם לסטודיו של יוגה או להתחיל לתרגל באופן קבוע, יש מספר תנוחות שאם תבצעו אותם נכון, תוכלו לעשות לבד בבית והתרגול הקבוע שלהם, בהחלט יכול לעזור לשפר את חיי המין שלכם, בצורה משמעותית. כמובן שעדיף לתרגל עם מורה מקצועי אבל חבל לפספס את ההטבות של זה, רק בגלל שלא בא לכם לתרגל יוגה.

תנוחת המשולש

תנוחת הקוברה

Wide-Legged Straddle

אני באופן אישי לא מתרגלת יוגה באופן קבוע אבל כן משתדלת לתרגל את התנועות השונות, מתי שאני יכולה. השבוע יצאתי מאיזור הנוחות שלי והשתתפתי בשיעור יוגה בעירום, שעליו אני אספר בפוסט הבא!

אני מדריכה נשים שמעולם לא חוו אורגזמה או שמעולם לא חוו אורגזמה בזמן הסקס ואגינלית כי אני יודעת שיש לכל אישה את היכולת הפיזית להגיע לזה. גם אני פעם לא הגעתי לאורגזמות בסקס והיום אני כן ואפילו מחשיבה את עצמי מולטי-אורגזמית. זה שינה לי את החיים בכל כך הרבה מובנים, אבל מה שבעיקר שינה את המצב עבורי הוא האמונה שאני יכולה. אם בא לך לשמוע על זה עוד, את מוזמנת לשלוח לי הודעה ונדבר על זה יחד.

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! כל מי שנרשם בחודש אפריל לרשימת הדיוור יקבל שיעור אונליין של חצי שעה, מתנה!!

באהבה, נטלי xxx

השאר תגובה