המדריך המלא לאמצעי מניעה + איזה הכי הורס לכן את החרמנות?

בעקבות הכתבה שפרסמתי ב-ynet על כך שהפסקתי לקחת גלולות למניעת הריון, רציתי לעשות קצת סדר בכל הנוגע לאמצעי מניעה, איך כל אמצעי משפיע עלינו, על הגוף שלנו, הנשיות והמיניות שלנו ובאיזה אמצעים כדאי לכן לקחת, במידה ואתן רוצות להתחבר מחדש לגוף שלכן, להינות יותר מסקס ולחוות את כל סוגי האורגזמות שנשים יכולות לחוות.

יש הרבה מידע מוטעה ושגוי בחוץ, הרבה נשים חושבות שהן מבינות בזה ומפיצות מידע לא נכון, הרבה קבוצות בפייסבוק מציגות רק חלק מהמידע ואני חושבת שחשוב שיהיה לנו את המידע המדויק כדי שנוכל להחליט עבורנו, כל אחת באופן עצמאי, מה הכי מתאים לנו.

אמצעי מניעה מבוססי הורמונים

אמצעי מניעה מבוססי הורמוני מחקים למעשה את הפעילות ההורמונלית הטבעית שיש לנו לגוף שלנו. הם מונעים הריון על ידי מניעת הביוץ כלומר, אין ביצית שעוברת בחצוצורות ולכן אין מה להפרות, הופכים את רירית הרחם לדקה יותר וכך הופכים את תהליך ההפריה לקשה ביותר ומעבים את הרירית של צוואר הרחם, גם, כדי להקשות על תהליך ההפרייה. בין אמצעי המניעה בקטגוריה הזו תוכלו למצוא:

– גלולות למניעת הריון: מועיל מאוד אבל משפיע ומשנה את המשיכה המינית ואת רמת החרמנות שלך

– מדבקות למניעת הריון: מועיל מאוד אבל משפיע ומשנה את המשיכה המינית ואת רמת החרמנות שלך. יכול לגרום גם לגירויים בעור. המדבקה מחזיקה עד 7 ימים

– טבעת ואגינלית: מועיל מאוד אבל מדובר בחפץ זר שמוכנס לתוך איבר המין וצוואר הרחם שלך. באופן כללי, זה פחות מומלץ ומאוד יכול להשפיע על המיניות והחרמנות שלך ובמיוחד על ההנאה שלך בזמן סקס. צריך להחליף את הטבעת כל 3 שבועות ועושים את זה לבד, לכן יש סכנה שנשים עלולות להכניס אותו בצורה טובה ולגרום נזק באיזור.

אחוזי ההצלחה של הגלולות הוא מעל 90% ברוב המקרים, וכן, זו כנראה הדרך הכי בטוחה להישמר מהריון רצוי אבל זו גם הדרך שהכי מדכאת את המיניות וחרמנות של נשים. גלולות לא רק משפיעות על רמת החרמנות שלנו אלא גם על המשיכה המינית כלומר למי אנחנו נמשכות, על ההעדפות הרומנטיות שלנו, על רמת ההנאה שאנחנו מסוגלות לחוות בזמן הסקס, מצבי הרוח שלנו, גלולות יכולות להעצים תחושות של דיכאון וחרדות ובכללי. הן אולי הכי בטוחות אבל הן גם עושות לנשים הכי הרבה נזק

לצורך העניין, אלו הם חלק מתופעות הלוואי שיש מלקיחת גלולת ״יסמין, שאני לקחתי יותר מ-15 שנה:

1. שינויים בוסת החודשית

2. רגישות בחזה

3. בחילות

4. הפרשות מהנרתיק

5. שינויים במצבי הרוח

6. שינויים בתיאבון

אמצעי מניעה חוסמים

אמצעי מניעה חוסמים הם למעשה כל אמצעי המניעה אשר חוסמים את המעבר של הזרע אל עבר הביצית וכך מונעים את הפריית הביצית. האמצעי האלה כוללים קונדומים לנשים, קונדומים לגברים, כובעון צווארי, דיאפרגמה וחסימת צינור הזרע. אחוזי ההצלחה באמצעים הללו נמוכים יותר, בסביבות 85% ואכן אין בתהליך פמפום של הורמונונים לגוף שלנו. כן יש מספר דברים שכדאי שתדעו על האמצעים הללו:

– קונדומים לנשים: כן, יש קונדומים מיוחדים לנשים שמכניסים פנימה לתוך הואגינה. יש לו אחוזי הצלחה של בערך 79% והוא טוב לזוגות בהם אחד מבני הזוג סובל מאלרגיה ללטקס. מה שכן, הם הרבה יותר יקרים מקונדומים לא ביטוחה שתכניסו אותו נכון, הוא עושה רעש מעצבן בזמן הסקס ויש סיכוי יחסית גבוה שתשפכו קצת זרע בזמן שתנסו להוציא אותו.

– קונדומים לגברים: משפיעים על רמת החרמנות של הגבר, יש גברים שאוהבים קונדומים כי בעזרתם הם לא גומרים מהר ויש גברים שלא אוהבים להשתמש בקונדום מאחר והם מרגישים פחות ואין מגע ישיר בין הפין לואגינה. נשים רבות גם לא אוהבות קונדומים מאחר והן מרגישות פחות בואגינה ושוב, כי אין חיכוך עור על עור. מדובר בפתרון זול ויחסית בטוח אבל הוא בהחלט משפיע על רמת ההנאה מהמפגש המיני ולא מתאים לכולם.

– כובעון צווארי: מדובר בהתקן קטן עשוי לטקס שמוכנס אל תוך צוואר הרחם של האישה. רופא חייב להכניס את זה ולהכין כובעון שמותאם בדיוק לגוף שלך. צריך לבדוק את המיקום שלו אחרי כל פעם שעושים סקס אבל לא צריך להסתובב איתו אלא להכניס אותו שעה לפני שמקיימים יחסי מין. הוא יעבוד למשך 24 שעות ולמשך כמה סשנים של סקס שתרצו. מבחינת הסכנות של זה, קודם כל ברור שיש סכנה בלהכניס עצם זר אל תוך צוואר הרחם שלך, זה עלול לגרום לדלקות ולחוסר נוחות בזמן הסקס.

 – דיאפרגמה: סוג של כוס גמישה שמוכנס עמוק בתוך צוואר הרחם. הוא מגיע בכמה גדלים אבל מומלץ להתאים אותו אצל רופא. אפשר להכניס אותו לפני שמקיימים יחסי מין וחייבים להשאיר אותו בפנים לפחות 6 שעות אחרי הסקס. מומלץ גם להשתמש בקוטל זרע ביחד עם הדיאפרגמה. הוא לא ממש מגן בפני מחלות מין והוא מיועד רק לאמצעי מניעה ולא מסדר את הווסת. גם פה יש סכנה שהוא יזוז בזמן הסקס ויעשה נזק רב

– קוטל זרע: קוטל הזרע יוצר מחסום בצוואר הרחם ולא מאפשר לזרע לעבור אל עבר הביצית. יש לקוטל 78% אחוזי הצלחה והוא יותר מועיל ביחד עם אמצעי נוסף כמו למשל קונדום. אין בקוטל אמנם הורמונים, אבל הקוטל יכול לגרום לגירוי באיזור, גם אצלו וגם אצלה, זה לא הכי נוח כדי צריך להכניס את הקוטל לפני קיום יחסי המין, משפיע על הספונטיות, הוא לא מגן בפני מחלות מין והוא לא כזה נוח לאישה.

– חסימת צינור הזרע: או קשירת חצוצרות. זה האמצעי הכי בטוח למניעת הריון, אבל הוא כמובן משפיע על ההורמונים בגוף שלנו ולמעשה חותף את הקשר בנינו לבין מערכת הרבייה שלנו. לנשים גם יש יותר סיכוי להריון חות רחמי אחרי קשירת החצוצרות. 

התקן תוך רחמי IUD – מקבל קטגוריה משלו.

מדובר במכשיר קטן בצורת t שמותקן בתוך הרחם, על ידי רופא מומחה. הוא נשאר שם לבין 3-10 שנים. מדובר במכשיר מאוד יעיל ופופולרי בקרב נשים רבות (למרות שאני שמעתי יותר סיפורי זוועה על נשים שהיו צריכות להיכנס לניתוח כי המכשיר עשה להן בעיות…). לא צריך לקחת גלולות, לא מקבלים מחזור ומדובר ב״פתרון מושלם״, עבור נשים שלא יכולות ליטול הורמונים או זוגות שרגישים ללקטס. יש כמה סוגים של התקנים:

– פְּרוֹגֶסְטֵרוֹן: למשל מירנה או ג'יידס, עשויים פלסטיק ומכילים הורמון בשם לבונורגסטרל, הורמון סינתטי הדומה להורמון המין הטבעי – פרוגסטרון (נמצא גם בפרוסטינור). יש לזה את אותן תופעות הלוואי של גלולות על החרמנות משיכה מינית ודיכאון, רק שהפעם זה לא מגלולה שמגיעה חיצונית אלא זה יושב בתוך הגוף שלך ומפמפם לתוכו את ההורמון הזה באופן קבוע.

– נחושת: באמצעי הזה אין הורמונים ולכן אין לזה את אותן תופעות הלוואי של אמצעי עם הורמונים. מה שכן, התקן נחושת עלולות להקשות על המחמזור החודשי. ושוב, מדובר בחתיכת נחושת שיושבת לך בתוך מערכת הרבייה.

הדרך הטבעית

ולבסוף, אנחנו מגיעים לאמצעי מניעה הטבעיים, הכוללים הימנעות מסקס (לא בבית ספרנו!), יציאה מוקדמת של הגבר ושפיכה מבחוץ (עשיתי את זה שנים וזה עבד נהדר) ולבסוף, מודעות נשית וחיבור לגוף שלך. כן, זה דרך למנוע הריון ולא צריך להכניס לגוף הורמונים מלאכותיים כדי שזה יעבוד!! באנגלית קוראים לשיטה הזו Fertility Awareness Method -FAM, וזה כולל שימת לב לסימנים פיזיים שהגוף שולח לנו שמשתנים בכל שלב ושלב של מסע הביצית אל עבר ההפריה.

על מה זה מבוסס? כמה דברים:

– לרוב, ביצית אחת בחודש יוצא למסע אל עבר ההפריה

– הביצית שורדת בין 12-24 שעות

– זרע יכול לשרוד בתוך גוף האישה למשך 5-6 ימים והוא יכול בזמן הזה עדיין להפרות את הביצית

זה אומרת שאישה יכולה להיכנס להריון גם 5-6 ימים לפני הביוץ שלה, 2-3 אחרי הביוץ כלומר למשך 7-8 ימים בחודש ניתן להפרות את הביצית. וזה! בכל שאר ימי החודש, הסיכוי מאוד קטן להיכנס להריון. סך הכל 7-8 ימים בחודש שעדיף לא לעשות סקס, וגם ככה זוגות מספרים שהם בקושי עושים פעם בשבוע סקס, אז למה להכניס את כל ההורמונים האלה בשביל 7-8 ימים בחודש?!

ההצלחה של השיטה הזו תלויה בחיבור של האישה לגוף שלה, למיניות שלה ולמחזור שלה וכמובן, במידת הרצון שלה להיכנס או לא להיכנס להריון. אם היא לא רוצה להיכנס להריון ועוקבת אחר המחזור החודשי, ימי ביוץ וכו'… אין סיבה שהיא תיכנס להריון.

היתרונות בשיטה הזו עולות על החסרונות שלה, בעיקר מאחר ולא צריך להכניס בשבילה הורמונים חיצוניים לגוף. ההורמונים הללו משפיעים על רמת ההנאה שאישה חווה בסקס, וזה משהו שהוא כיום מובן מאליו אבל אם נחשוב עליו לרגע, הוא לא כל כך הגיוני. למה האישה, שגם ככה צריכה לשאת את העובר 9 חודשים ואז להישאר איתו בבית עוד שנה, צריכה גם להיות היחידה שסובלת מאמצעי מניעה?

רוב אמצעי המניעה הכוללים הורמונים הרי משפיעים לא רק על היכולת או אי היכולת שלנו להיכנס להריון. הם גם משפיעים על רמת החרמנות שלנו, היכולת שלנו לחוות אורגזמה, המשיכה המינית שלנו לאנשים מסוימים, מצב הרוח שלנו, הדיכאון וחרדות מהם אנחנו סובלת ועוד ועוד. והגבר? הוא לא מושפע מכך, יכול להינות מסקס חופשי כל החודש בספונטניות וקלילות ראש ולגמור איפה וכמה שבא לו. בעצם, אין לאמצעי מניעה השלכה על גברים בכלל. כך שיוצא שנשים סובלות, כדי שלגבר יהיה כיף בסקס וכדי שהן יכולו לספק אותו מתי שהם רק רוצים.

השורה התחתונה היא שאנחנו נהנות מהסקס ומהחיים בכלל פחות, כדי שהוא יוכל ליהנות יותר.

 

אבל אין סיבה שנהנה פחות, סקס זה לא רק בשביל ההנאה של הגבר, זה גם בשביל ההנאה של האישה! לאורגזמות יש יתרונות גם בתחום המחזור, כאבים באזור וגם בתחום הפוריות. האורגזמות כל כך טובות לגוף ובריאות האישה, אבל הרבה נשים לא חוות אותן בגלל אמצעי המניעה שהן בחור לקחות, שבכלל משרת רק את בן הזוג שלהן ודיי פוגע בהן. שוב ההנאה של האישה נפגעת על חשבון ההנאה של הגבר.

חשוב להבין שאישה יכולה להיות ללא אמצעי מניעה בכלל ועדיין ליהנות מחיי מין פעילים ומענגים, בלי החשש להיכנס להריון ובלי לסבול מכאבי מחזור מיותרים. מחזור באופן כללי לא אמור לכאוב, סקס לא אמור לכאוב וכל הנטל על כניסה להריון לא צריכה להיות רק עלינו הנשים, כמו שגם גידול הילדים לא. אם אנחנו רוצות שיוויון אמתי בחיים, זה כולל גם שוויון במיטה ואמצעי מניעה מבוססי הורמונים לא מאפשרים את השיוויון הזה. מה גם שנשים רבות סובלות מדיכאון וחרדות, רק בגלל אמצעי המניעה הללו כך שהם לא רק משבשים להן את ההנאה מסקס אלא גם את ההנאה מהחיים בכלל.

אני עובדת עם נשים שרוצות להפסיק גלולות או אמצעי מניעה מבוססי הורמונים אחרים כדי להתחבר לגוף שלהן ולחזור למקום של הנאה מינית ומהחיים בכלל. אני גם עובדת עם נשים שסובלות מכאבי מחזור, כאבים בסקס או כל סוג של כאב או הפרעה במערכת המינית שלהן ואת כל זה אני עושה בצורה טבעית והוליסטית. אנחנו לא חייבות לסבול, בטח שלא מסקס.

סקס נועד כדי שנהנה ממה שהגוף שלנו מסוגל לחוות ותאמינו לי שהגוף הנשי מסוגל לחוות הנאה ועונג ברמות אחרות מגברים. אם רק נאפשר לגוף שלנו להיות במקום הטבעי שלו, נוכל לפתוח צוהר לעולם מיני חדש. אם רק נפסיק להקריב את עצמינו למענם, נוכל להתחיל לממש את מלוא הפוטנציאל המיני שלנו ואני מבטיחה לכן, שזה שווה את כל העבודה!


הצטרפו לקבוצה הסגורה שלי בפייסבוק ״נשים בלי בושה״ כדי להשתתף בשיחות ודיונים בנושאים מיניים, שרק נשים יבינו…..

 


אני מדריכה נשים לחוות אורגזמות ואגינליות מהחדירה, כי אני יודעת שיש לכל אישה את היכולת הפיזית להגיע לזה. גם אני פעם לא הגעתי לאורגזמות בסקס והיום אני מולטי-אורגזמית. זה שינה לי את החיים בכל כך הרבה מובנים, אבל מה שבעיקר שינה את המצב עבורי הוא האמונה שאני יכולה. אם בא לך לשמוע על זה עוד, את מוזמנת לשלוח לי הודעה ונדבר על זה יחד.

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! כל מי שנרשם בחודש אפריל לרשימת הדיוור יקבל שיעור אונליין של חצי שעה, מתנה!!

באהבה, נטלי xxx

 

השאר תגובה