איך חוויות שליליות מהעבר, משפיעות על ההנאה שלנו בסקס?

הרבה אנשים חושבים, שכשאני מדברת על ״חוויות מיניות שליליות טראומטיות״, שאני מדברת על אונס או הטרדה מינית. אני לא. אני מדברת על כל אותן החוויות המיניות השליליות, שכמעט כל אישה חוותה בחייה – סקס עם מישהו מתוך חוסר נעימות, זרימה לא רצויה מתוך הרצון למצוא אהבה ונחמה, מילים שנזרקו לעברינו כדרך אגב בלי כוונה לפגוע אבל עם המון מטען שלילי, מבטים שקיבלנו שהתחילו לצמוח לנו הציצי, הערות שזרקו לנו בחוויות המיניות הראשונות, חוויות מיניות שכל הדגש ותשומת לב היה סביב הנאתו של הגבר, ההבנה שאני אמורה להעניק רק לתת ולענג, המחשבה שאם הוא לא יגמור, הוא לא יהיה מסופק ולכן לא יאהב אותי, האורגזמות שכולנו זייפנו רק כדי שייגמר וחוסר ההנאה הבסיסית שלנו מסקס – כל אלו הם חוויות טראומטיות מיניות ואין אישה שלא חוותה לפחות אחד מהם.

sali petel

אני זוכרת פעם אחת למשל כשהייתי בת 20. טסתי ללונדון כדי לפתוח עסק של עגלות בקניונים. שלחו אותי לבחור, חבר ״ממש טוב״ של השותף שלי לעסק, כדי שיארח אותי וילמד אותי קצת איך העניינים עובדים שם. הוא אירח אותי בדירה שלו, הוציא אותי לבילויים ואחרי יומיים הוא גם ציפה ממני שאני אשכב איתו. הוא הפתיע אותי בחיזור הפתאומי שלו. לא נמשכתי אליו, לא היה בא לי עליו וממש לא רציתי לשכב איתו. אבל הרגשתי מחויבת. הוא אירח אותי, והיה כל כך נחמד אליי, לא היה לי נעים. קצת פחדתי שאם אני לא אשכב איתו, הוא לא יארח אותי ולא יעזור לי יותר. קצת חששתי שאם אני לא אעשה את זה, הוא לא יאהב אותי יותר כאדם ויתחיל לחשוב או להגיד עליי דברים רעים. אז שכבתי איתו. זה היה סקס מגעיל, הוא היה מאחוריי ולא ממש זזתי או עשיתי משהו, חוץ מלזייף אורגזמה, רק כדי שזה ייגמר.

הרגשתי מגעיל שבועיים אחרי המקרה, אבל לא היה שם אונס, אלימות או פשע. הוא לא עשה כביכול שום דבר לא בסדר ולא היה לי על מה לספר לאף אחד, חוץ מזה שהיה לי סטוץ עם בחור שגר בלונדון. ניסיתי לשכוח את החוויה הזו למשך תקופה ממושכת, התאפסתי על עצמי, היה לי אחריו בן זוג חמש שנים אבל הזיכרון של מה שקרה תמיד נשאר שם.

אחרי שאני ובן הזוג האחרון נפרדנו, שוב זלגתי לחיים מלאי סטוצים וסקס חד פעמים ומזדמן ושוב מצאתי את עצמי במצבים כאלה. הייתי בבור השחור הזה של סקס מזדמן ואלכוהול עוד כמה שנים עד שהתחלתי לעשות עבודה עצמית ולצאת מזה. למדתי בדיעבד שהתנהגתי ככה כי לא אהבתי את עצמי, לא הערכתי את עצמי, לא היה לי ביטחון במי שאני ומה אני שווה.

בזכות העבודה שעשיתי עם עצמי, הבנתי שכל החוויות האלה שהיו לי, היו חוויות רעות, טראומטיות שהשפיעו עליי, על החיים שלי ועל הגוף שלי בצורות שלא תיארתי לעצמי. כל חוויה כזו שחוויתי, גרמה לי להעריך את עצמי אפילו פחות וכך, לחוות עוד חוויות כאלה. מעגל קסמים שמאוד קשה לצאת ממנו.

אגב, הצלחתי לצאת ממנו רק אחרי שהחלטתי שאני לא עושה יותר סקס, עד שאני מגיעה לאהבה עצמית. זה השפיע על הגוף שלי בכך שכל חוויה כזו שהייתה לי, יצרה חסימה אנרגטית בצ'אקרה השנייה שלי, כלומר בואגינה שלי, וכל חסימה כזו יצרה הפרדה קצת יותר גדולה ביני לבין העונג שלי. לא הגעתי לאורגזמה ואגינלית בסקס, כי כל החוויות השליליות האלה חסמו אותי רגשית, נפשית ופיזית.

אחרי שעשיתי את העבודה עם עצמי והצלחתי להגיע לאורגזמה ואגינלית ולהיות מולטי-אורגזמית, החלטתי שאני חייבת לשתף את הידע ולהפיץ אותו הלאה, לעוד נשים שבטח סובלות לא פחות ממני ורוצות לרפא את עצמן. לשמחתי, הלכתי אחרי החלום עד הסוף והיום אני עובדת עם נשים שרוצות ליהנות יותר מהחיים שלהן ומהסקס שלהן על ידי ריפוי אותן חסימות וחוויות טראומטיות. בעקבות העבודה הזו,אני רוצה להגיד לכן כמה דברים חשובים שהבנתי לגבי כל הנושא:

1. לכל אישה יש חוויה כזו או אחרת שלילית, שהיא זוכרת במיוחד ועוד חוויות שהיא זוכרת פחות. החוויות הללו קורות לכל אישה, בשלב זה או אחר של חיה, ובעוצמות שונות.  כולנו חווינו חוויות כאלה או אחרות.

2. לא משנה איזה חוויות היו לך, זה לא אומר עליך שום דבר, חוץ מזה שאלו הן החוויות שלך והשיעורים שאת היית אמורה ללמוד בחיים על עצמך.

3. כל החוויות הללו נמצאות בתת מודע ולא תמיד אנחנו מקשרות בינן לבין המיניות שלנו אבל בכל זאת, הן משפיעות, חוסמות ומעכבות הנאה ועונג בסקס ובחיים בכלל

4. החסימות האנרגטיות שהחסימות יצרו מונעות מאיתנו ליהנות בסקס ולחוות אורגזמות

5. יש דרך לרפא את הטראומות הללו, להשתחרר מכבלי העבר וללמוד ליהנות מחדש מהגוף שלנו ומסקס ממקום אוהב, חומל ואמפתי.

למשך תקופה ארוכה חשבתי שרק אני חוויתי חוויות כאלה, שרק אני לא בסדר ושעליי להתבייש בחוויות האלה כי אם מישהו יישמע עליהם, הוא יחשוב שאני שווה פחות, פגומה, שבורה. היום אני לומדת לתואר שני בנשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב ואני עובדת עם נשים רבות בריפוי הטראומות האלה ואני מבינה, שזה פשוט לא נכון.

www.popsugar.com

כולנו חווינו חוויות במהלך חיינו שמשפיעים עד היום על המיניות שלנו ותחושת הערך העצמי שלנו, בין אם זה הורים שלא דיברו על סקס בבית, אימא שתפסה אותנו מאוננות וכעסה או גישות שמרניות למיניות וצורת לבוש, בין אם זה הערה מגעילה שקיבלנו בסקס, יחסי מין שקלחנו בו חלק למרות שלא ממש רצינו או סקס אוטומטי עם בן הזוג שלנו עם הגוף שלנו למרות שהמיינד שלנו לא ממש היה שם. את כל החוויות האלה ניתן לרפא ועל ידי כך, להתחבר למיניות, נשיות ולעונג האמתי החבוי בנו.

בין אם את רוצה לעבוד איתי או אם מישהי אחרת, אני מאחלת לכן שתמצאו את המקום בו נוח לכן להשתחרר מהחוויות האלה, לסלוח לעצמכן על כך שחוויתן אותן ולהתפתח ולהתקדם קדימה אל מיניות בריאה, אוהבת ומענגת ללא תחושות של אשמה או בושה.


הצטרפו לקבוצה הסגורה שלי בפייסבוק ״נשים בלי בושה״ כדי להשתתף בשיחות ודיונים בנושאים מיניים, שרק נשים יבינו…..

 


אני מדריכה נשים לחוות אורגזמות ואגינליות מהחדירה, כי אני יודעת שיש לכל אישה את היכולת הפיזית להגיע לזה. גם אני פעם לא הגעתי לאורגזמות בסקס והיום אני מולטי-אורגזמית. זה שינה לי את החיים בכל כך הרבה מובנים, אבל מה שבעיקר שינה את המצב עבורי הוא האמונה שאני יכולה. אם בא לך לשמוע על זה עוד, את מוזמנת לשלוח לי הודעה ונדבר על זה יחד.

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! כל מי שנרשם בחודש אפריל לרשימת הדיוור יקבל שיעור אונליין של חצי שעה, מתנה!!

באהבה, נטלי xxx

 

השאר תגובה