בוש או לא בוש?

בוא נדבר רגע על הבוש. בתחילת המאה ה-21 הורדת שיערות בואגינה הפך למאוד פופולרי, כנראה בהשפעת הפורנו שתפס מקום מרכזי במה המינית העולמית. פתאום, כולנו רוצות להיות חלקות כמו ילדות קטנות, בלי שיערה אחת אפילו על הואגינה. אנחנו מורידות הכל עם גילוח, שעווה או לייזר כי זה ״מגעיל״, ומרוצות מהמראה החלק והמעט ילדית שלנו. לגברים יותר נוח לרדת לנו מבלי לבלוע שיערות וסך הכל מדובר ב-win win situation, לא?

ממש ממש לא.

 

 

כדי להבין עד כמה הורדת שיערות באמת מזיקה לנו, חשוב קודם להבין את תפקידן של שיערות הערווה. שיערות לא נוצרות בגוף סתם, יש לכל איבר ואיבר בגוף שלנו תפקיד. הלב מפמפם דם לכל הגוף, הריאות מעבירות חמצן לכל התאים שלנו וכן, גם לשיער בגוף שלנו באופן כללי, יש תפקיד חשוב – הגנה!!! הריסים מגנים לנו על העיניים, השיער בבית שחי מגן על בלוטות הלימפה והשיערות בואגינה שומרות על הדגדגן.  וזה חשוב, כי יש בדגדגן יותר מ-8000 עצבים, לעומת קצה הפין אגב, בו יש רק 4000.

כך יוצא שכל מכה או נגיעה לא נכונה בואגינה שלא מוגנת על ידי שיער, יכול לגרום לכאבים עצומים והמון נזק. מעבר לכך, השיערות יוצאות מתוך העור וברגע שתולשים או חותכים אותן, זה משפיע ופוגע בעצבים באיזור. יש נשים, ואני ביניהן, שפחות נהנות מסקס אחרי תלישת שיערות, יש אפילו נשים שלא מרגישות באיזור שום דבר יותר מרוב שהן הורידו את השיער שם. זו בעיה כשאנחנו חושבות על זה, במיוחד לאור העובדה שגם ככה הואגינה של רובנו דיי מורדמת ולא מורגשת בגלל הזנחה והתעלמות של שנים ממנה. הורדת השיער מרדימה אותה עוד יותר אבל העיקר שיהיה לו יפה נעים, לא?

מה עם העונג שלנו אבל? את זה אף אחת לא לוקחת בחשבון משום מה.

 

 

לשיערות ערווה יש עוד כמה תפקידים ממש חשובים שגם אותם, כדאי לקחת בחשבון:

– השיערות מונעות מבקטריות לא טובות וחיידקים מזיקים מלהיכנס לנו לואגינה. השיער משמש כמאין רשת שדרכה כל המציקנים המגעילים האלה, לא יכולים להגיע למערה הקדושה שלנו. זה גם מונע מכל מיני וירוסים לתקוף את הגוף שלנו.

– השיערות עוזרות לואגינה לווסת את הטמפרטורה שלה לחום בריא ומיטיב להנאה שלנו. כשאין שיערות, וויסות החום נפגע וכך גם התחושה שלנו באיזור.

– הן מונעות מריחות לא נעימים לצאת החוצה מהואגינה, במידה ויש והן עוזרות לפרומונים להגיע לבן הזוג שלנו ביעילות מיטבית.

– הן מונעות מחיכוך יתר בין הואגינה לבין גוף הפרטנר שלנו, גבר שיכול לגרום לשפשופים, פצעים, דלקות ופטריות בואגינה.

בנוסף לכל זה, הורדת שיער יכולה להיות לא רק לא בריאה אלא גם מזיקה. הורדת שיער בואגינה הרבה פעמים גורמת לגירוי של העור באיזור, במיוחד מאחר ומדובר בעור כל כך רגיש ועדין. הגילוח למשל הרבה פעמים גורם לפצעים במפשעה ובאיזור הואגינה והפעצים האלה בקלות יכולים להיזדהם. בנוסף, תלישת השיערות מהואגינה יכול לגרום לצמיחה הפוכה של שיערות, פצעים מוגלתיים ונזק לטווך הארוך בעור של האיזור.

שעווה באיזור היא הכי מסוכנת מאחר וזה פותח את הנקבוביות באיזור ומחליש אותן לאורך זמן. כאשר לזה, מוסיפים את הלחות וחום שיש באיזור באופן טבעי, אנחנו יכולות להבין שהורדת שיערות עם שעווה באיזור הופך את הואגינה שלך לשדה קרב של בקטריות ווזיהומים. כשזה קורה, אין לגוף איך להגן על עצמו, מאחר ואין שם יותר שיערות וכך המצב נהיה עוד יותר חמור.

הורדת שיער בואגינה גם מגביר את הסיכוי שלכן לקבל הרפס ואגינלי. הגילוח או שעווה יוצרים פצעים כמו שאמרנו והפצעים האלה חושפים אותך לסיכוי גבוה יותר להידבק במחלות כמו הרפס. אם היו לך שם שיערות, הן היו מגנות עליך אבל רצית להיות חלקה אז…. אם תורידי שם שיערות, גם יהיה לך יותר סיכוי לקבל פפילומה.

מעבר לכל זה, שיער בואגינה זה יפה וטבעי. הסיבה היחידה שרובנו מורידות שם שיערות, זה כי אנחנו חושבות שזה יותר יפה בלי, כי יותר נוח לו לרדת בלי ושוב, כי החברה אומרת לנו שזה יותר יפה, כי כל הנשים בפורנו הן בלי שיערות וכל כך נהנות שאולי כדאי גם לנו ובעיקר, אנחנו עושות את זה בשבילו ולמענו. וזה כמובן גמור בסדר לעשות דברים למען הגבר שאת אוהבת או איתו, אבל כשהסקס קיים אצלך בחיים רק למענו, וגם הגוף שלך קיים רק למענו זה לא פלא שאת גם לא תהני מזה יותר מידי, להגיע לאורגזמה? פחח ממש ממש לא.

אם נסכם את הנושא, להוריד שיערות בואגינה זה לא יותר הגייני, זה לא יותר מחרמן, ואם כבר, זה יפריע להנאה המינית שלך ולא יתרום לה. אני באופן אישי לא מורידה שיערות בואגינה, אני כן מסדרת את המפשעות, כי ככה יותר נוח לי וכי בכל זאת אני חיה במדינה חמה בה חצי מהשנה אני מבלה בים, אבל אני לא נוגעת בשיערות על השפתיים בכלל. כן הורדתי פעם שיערות בכל הואגינה שלי אגב, עם שעווה, כי הבחור שהייתי איתו ביקש ממני והתחושה אצלי בכל האיזור ירד בלפחות 50% עד שהשיערות חזרו. לא אעשה זאת יותר לעולם, כי ההנאה שלי ממין חשובה לי מידי.

אם את כן רוצה לסדר שם את האיזור, מומלץ להוריד שם את השיערות עם סכין, לאט לאט וזהירות רבה וכמובן, לא מאיזור השפתיים הפנימיות או החיצונית. ניתן לגזום ולסדר את האיזור כדי שיהיה כן יותר אסטתי לקבלת מין אוראלי , פשוט לא להוריד הכל. אם בן הזוג שלך מתעקש שתורידי הכל, נסי להבין למה זה כל כך חשוב לו ותסבירי לו את כל הדברים שכתבתי פה. אם הוא עדיין ירצה שתורידי את השיערות, בידיעה שזה מסוכן לך ופוגע לך בהנאה, הוא כנראה לא הגבר בשבילך כי הגבר בשבילך ידאג קודם כל לטוב ולהנאה שלך, לפני הכל.

אני חושבת שהגיע הזמן שנבין שאם לא נוריד שיערות, נהנה יותר ושעכשיו זה הזמן לשים דגש על ההנאה שלך, דאגת להנאה שלו כל החיים – לכיף שלנו, לעונג שלו ולאורגזמה שלו – עכשיו הגיע הזמן שתדאגי לעצמך. שיערות ערווה זה לא דבר דוחה, זה דבר נפלא שמגן על הגוף שלנו, יש לו תפקיד חשוב מאוד ואין סיבה שנחשוב שאנחנו יותר חכמות מהטבע, כי אנחנו לא  ֿ


הצטרפו לקבוצה הסגורה שלי בפייסבוק ״נשים בלי בושה״ כדי להשתתף בשיחות ודיונים בנושאים מיניים, שרק נשים יבינו…..

 


אני מדריכה נשים להתחבר לגוף שלהן (ולבוש שלהן!) וליהנות יותר מהחיים ומסקס בפרט, כי אני יודעת שיש לכל אישה את היכולת להגיע לדברים הללו. גם אני פעם לא הייתי מחוברת לגוף שלי ולא נהניתי במלוא הפוטנציאל שלי מסקס והיום אני מולטי-אורגזמית. זה שינה לי את החיים בכל כך הרבה מובנים, אבל מה שבעיקר שינה את המצב עבורי הוא האמונה שאני יכולה. אם בא לך לשמוע על זה עוד, את מוזמנת לשלוח לי הודעה ונדבר על זה יחד.

רוצים לקבל עדכונים על בלוגים, סרטונים ופודקאסטים חדשים? מלאו את המייל שלכם בטופס להרשמה! כל מי שנרשם בחודש אפריל לרשימת הדיוור יקבל שיעור אונליין של חצי שעה, מתנה!!

באהבה, נטלי xxx

השאר תגובה